Sprievodca nemeckým Heidelbergom, tipy na atrakcie a nocľah

Publikované máj 30, 2016 v kategórii Nemecko

Sprievodca nemeckým Heidelbergom, tipy na atrakcie a nocľah

Nemecký Heidelberg je piatym najväčším mestom spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko. Leží na ľavom brehu rieky Neckar, je centrom vzdelanosti – v roku 1386 tu vznikla najstaršia univerzita v Nemecku.

Mesto sa pravidelne umiestňuje v rôznych rebríčkoch najvyhľadávanejších turistických destinácii v krajine. Na konci článku ponúkame tipy na overené ubytovanie v Heidelbergu za férové ceny.

Tipy na zaujímavé atrakcie

Jednu z najvýznamnejších pamiatok nájdete nad mestom na pahorku Königstuhl. Je ním stredoveký, goticko-renesančný hrad, z ktorého si môžete užiť výhľad na široké okolie. Interiér ukrýva múzeá s rôznymi expozíciami, vo vínnej pivnici sa nachádza najväčší sud na svete (objem 221 726 litrov). Naplnený bol iba trikrát, od roku 1796 sa neplnil.

Veľkou zaujímavosťou je fakt, že na území dnešného mesta žil stovky tisíc rokov dozadu tzv. Homo heidelbergensis. Podľa niektorých vedcov je bol najstaršou formou druhu Homo sapiens. Jeho čeľusť bola objavená v roku 1907.

Heidelberg mal veľké šťastie počas 2. svetovej vojny, na rozdiel od väčšiny iných nemeckých miest nebol zrovnaný so zemou. Z tohto dôvodu sa do dnešnej doby zachovali rôzne ďalšie pamätihodnosti z neskorého stredoveku a rannej renesancie. Od zámku sa môžete prechádzkou po hradnej ceste dostať až do zaujímavého historického centra. Jeho stredom je námestie s pôvabnými meštianskymi domami, množstvom kaviarní a rôznymi obchodmi. Nachádza sa tu i kostol Svätého Ducha. Neďaleko môžete vidieť krásne námestie Kornmarkt. Pravé nemecké špeciality a ruch veľkého mesta ponúka hlavná ulica Hauptstrasse.

Tu sa oplatí ubytovať

Ceny za ubytovanie v Heidelbergu sú väčšinou pomerne vysoké, rovnako ako v iných nemeckých väčších mestách. Medzi cenovo výhodnejšie hotely patrí trojhviezdičkový hotelo Heidelberg, situovaný 800 metrov od vlakovej stanice. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je však spoplatnené (6€/deň). Predošlí návštevníci chvália okrem dobrej polohy i ochotný personál a čistotu. Ich recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov hotela. Moderne zariadené izby sú vybavené ventilátorom, kúrením, žehliacimi potrebami a vlastnou kúpeľňou. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou.

Najkrajšie miesta na videu

Pozitívnymi ohlasmi pýši zariadenie BoardingHouse Heidelberg. Snaživý personál, čistota, dobré vybavenie. Bezplatné pripojenie na internet, spoplatnené parkovanie (10€/deň). Do historického centra sa dostanete za 5 minút chôdze, podobne ďaleko je i najbližšia zastávka električky. Štúdiá sú klimatizované a odhlučnené, veľkou výhodou je plne vybavená kuchynka s kávovarom. Nechýba ani patio, TV s plochou obrazovkou, žehliace potreby a kúpeľňa so sušičom vlasov. Aktuálne možnosti rezervácie a hodnotenia predchádzajúcich hostí zobrazíte kliknutím na názov zariadenia.

heidelberg-5-253605-m

Objednať ubytovanie v Heidelbergu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *