Bordeaux je legendárnym mestom vína

Publikované júl 27, 2014 v kategórii Francúzsko

Bordeaux je legendárnym mestom vína

Francúzske prístavné mesto Bordeaux na rieke Garonne sa vo svete preslávilo hlavne vďaka vínu s typickou „bordovou“ farbou. Zásluhou starých Rimanov siaha história vinárstva v oblasti až do 1. storočia nášho letopočtu.

Centrum regiónu Akvitánsko má za sebou pomerne dlhú históriu, najväčší rozmach zaznamenalo v 18. storočí. Práve z tohto obdobia pochádza množstvo zaujímavých stavieb, obdivovať však môžete aj rôzne stredoveké pamiatky.

Letisko a doprava do mesta

12 km od Bordeaux leží v mestečku Mérignac medzinárodné letisko, ktoré patrí medzi najväčšie v krajine (podľa počtu prepravených pasažierov). Využívajú ho aj niektoré nízkonákladové aerolínie, napríklad Ryanair a easyJET.

Priamo na letisku si môžete požičať auto, alebo zobrať taxík. Ten je však pomerne drahý a preto odporúčame napríklad JetBus, ktorý jazdí z letiska do centra Bordeaux každých 45 minút. Jednosmerný lístok stojí 7€, za spiatočný zaplatíte 12€. Presné cestovné poriadky sú na stránke letiska.

Čo sa oplatí vidieť?

Bordeaux sa môže pochváliť starým prístavom, ktorý sa dostal dokonca až na zoznam UNESCO. Pozornosť však púta skôr visutý most Pont d’Aquitaine nad riekou Garonne v blízkosti centra. Veľkou výhodou je fakt, že väčšina pamiatok a turistických zaujímavosti sa nachádza na pomerne malej ploche a všade sa pohodlne dostanete pešo.

Ruch v meste

Spomedzi sakrálnych stavieb je najvýznamnejšou gotická katedrála sv. Ondreja. Nájdete ju v srdci mesta, vysvätená bola v 11. storočí. Odmenou za vyšliapanie 229 schodov ku zvonici je nádherný výhľad na mesto a okolie. Pár stoviek metrov severným smerom od katedrály stojí budova divadla Grand Théatre. Kúsok ďalej je jedno z najväčších európskych námestí Place des Quinconces.

2 overené hotely

V Bordeaux si môžete vybrať spomedzi množstva hotelov, kompletný prehľad nájdete na stránkach rezervačných systémov. Veľmi pozitívne ohlasy má napríklad štvorhviezdičkový apartmánový hotel Adagio Bordeaux Gambetta. Má výhodnú polohu blízko centra a zastávky Gambetta, kam sa dostanete priamo z letiska spomínaným JetBusom. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi, za parkovanie si budete musieť priplatiť. Súčasťou štúdií a apartmánov je plne vybavená kuchynka. Nechýba ani kúpeľňa s vaňou, umývačka riadu, žehliace potreby a kávovar. Hodnotenia predošlých hostí si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Len pár minút chôdze od divadla, katedrály a námestia leží populárny trojhviezdičkový Quality Hotel Bordeaux Centre. Nájdete ho v historickej budove z 19. storočia pri rušnej časti Saint Pierre. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Klimatizované izby sú moderne zariadené. Samozrejmosťou je kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou a kávovar. Aktuálne ceny a recenzie predchádzajúcich návštevníkov si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela.

church-1069105-m

Objednať ubytovanie v Bordeaux!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *