Tipy pre cestovateľov do Benidormu

Publikované máj 2, 2014 v kategórii Španielsko

Tipy pre cestovateľov do Benidormu

Okolo roku 1960 bol španielsky Benidorm iba obyčajnou a neznámou malou dedinkou. Dnes je jedným z najväčších stredísk cestovného ruchu na pobreží Costa Blanca. Známy je najmä výškovými budovami, stojí tu napríklad najvyšší hotel na svete.

Príroda bola k Benidormu naozaj štedrá. Na pláži s jemným pieskom Vás budú pred vetrom chrániť okolité hory, kúpanie si môžete užiť od apríla do novembra. Celoročná priemerná teplota je viac ako 18°C, letovisko má viac ako 300 slnečných dní ročne.

Ako sa dostať z letiska Alicante do Benidormu

Najbližšie medzinárodné letisko je vo vzdialenosti 58 km, nachádza sa pri meste Alicante. Využívajú ho aj niektoré nízkonákladové aerolínie, napríklad Ryanair, vďaka ktorým sa dajú zohnať letenky za pomerne výhodné ceny. Taxík z letiska do Benidormu stojí okolo 70-80€, podstatne lacnejšie je cestovať autobusom. Existuje dokonca aj priamy spoj.

alicante-airport-levels-at-terminal-building

Pozor! Na letisku nechoďte na poschodie LEVEL -2. Stojí tu veľa autobusov, sú to však tzv. charterové a tour busy. Bežný autobus, ktorý Vás dostane do Benidormu, stojí na poschodí LEVEL 2. Jednosmerný lístok stojí 7€, cesta trvá maximálne hodinu. Časy cestovných poriadkov zobrazíte kliknutím sem.

Tipy na pláže

Pozdĺž obchodného centra sa tiahne dvojkilometrová rušná pláž Levante. Býva preplnená turistami, ktorí sa večer presúvajú do strediska nočného života – na blízku pobrežnú promenádu. Susedí s ňou menšia pláž Playa del Mal Pas so športovým prístavom, pri nej je zase pokojnejšia a 3 km dlhá pláž Poniente. Všetky tri pláže sú vďaka svojej úrovni a čistote pravidelne oceňované modrou vlajkou.

Zábery z miestneho aquaparku Aqualandia

Najvyšší hotel

Asi najznámejším hotelom v Benidorme je Gran Hotel Bali. Vďaka 52 poschodiam je najvyšším hotelom v celej Európe. K pláži Poniente sa dostanete pešo do niekoľkých minút, hostia majú k dispozícii kúpele so saunou, posilňovňou a vírivkou. Hotel má však nemá príliš pozitívne hodnotenia a preto ho neodporúčame.

Kde sa ubytovať?

Lepšou voľbou je blízky trojhviezdičkový Hotel Servigroup Torre Dorada, vzdialený 300 metrov od pláže Poniente. Pozitívne ohlasy, predošlí hostia chvália výbornú kuchyňu, ochotný personál, čistotu ubytovacích jednotiek a polohu pri krásnej pláži. V letnej sezóne sa pravidelne koná rôzny program pre deti aj dospelých, k dispozícii je záhrada so slnečnou terasou a vonkajším bazénom. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je spoplatnené. V cene pobytu sú raňajky, prípadne polpenzia alebo plná penzia. Priestranné a klimatizované izby majú vlastný balkón s výhľadom na more alebo hory. Nechýba ani chladnička, kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou. Odporúčame prečítať recenzie predošlých hostí kliknutím na odkaz vyššie.

Len 50 metrov od pláže Levante je v centre Benidormu situovaný štvorhviezdičkový hotel Belroy. Jeho súčasťou je vonkajší i vnútorný bazén, nechýba ani posilňovňa a sauna. V cene pobytu sú raňajky, prípadne polpenzia alebo plná penzia. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Moderné izby sú klimatizované a odhlučnené, ich povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou a TV. Fotky hotela a aktuálne ceny ubytovania si prezriete kliknutím na názov hotela.

culture-ignored-144645-m

Objednať ubytovanie v Benidorme!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *