Kúpeľné mestečko Bad Mitterndorf s výborným lyžiarskym strediskom

Publikované okt 17, 2014 v kategórii Rakúsko

Kúpeľné mestečko Bad Mitterndorf s výborným lyžiarskym strediskom

Rakúske mestečko Bad Mitterndorf sa nachádza v spolkovej krajine Štajersko. Krásna príroda, významné lyžiarske stredisko a termálne kúpele zabezpečujú veľký záujem návštevníkov, dovolenkujú tu aj Slováci.

Množstvo turistických atrakcií sa nachádza i v blízkom okolí. Počas svojho pobytu sa môžete vydať k viacerým jazerám, veľkú pozornosť púta napríklad obec Hallstatt. Okrem jazera tu je aj 4000 rokov stará soľná baňa.

Vynikajúce podmienky na lyžovanie

V nadmorskej výške od 1600 do 2000 metrov nad morom sa rozkladá lyžiarske stredisko Tauplitz/Bad Mitterndorf. Lyžiari a snowboardisti môžu využívať až 42 km zjazdoviek, dostatok dráh čaká aj na bežkárov. Stredisko sa na nedostatok snehu sťažovať nemôže, v prípade potreby sa však niektoré časti zasnežujú. Sezóna trvá minimálne od začiatku decembra do konca konca apríla.

Veľkou atrakciou sú aj kúpele

V lete je v Bad Mitterndorfe otvorené kúpalisko, ktoré je vyhrievané na 26 °C. Nachádzajú sa tu bazény, divoké kanály, veľká trávnatá plocha, bufet, tobogány a ďalšie vodné atrakcie. Pýchou mestečka sú však termálne kúpele Grimming-Therme, ktoré boli otvorené v roku 2009. 3 km od mesta ležia rašelinné a termálne kúpele Heilbrunn.

Kúpele na videu

Heilbrunn je viac zameraný na zdravotné procedúry, popri relaxe vo vode si môžete dopriať rôzne masáže a širokú ponuku prírodných terapií. V kúpeľoch Grimming-Therme si zase užijete viac zábavy, sú ideálne napríklad pre rodiny s deťmi.

Kvalitné a lacné ubytovanie

V Bad Mitterndorfe sa dá zohnať skvelé ubytovanie za veľmi férové ceny. Skvelým tipom je napríklad apartmánové zariadenia Appartement Haus Theresia s výnimočne pozitívnymi ohlasmi od predošlých hostí. Tí chvália najmä vynikajúcu polohu (5 minút jazdy od kúpeľov a zjazdoviek) v nádhernom tichom prostredí pod horami, vybavenie apartmánov, blízkosť železničnej stanice a príjemnú majiteľku. Odporúčam prezrieť všetky recenzie a aktuálne ceny kliknutím na predošlý odkaz. V blízkom okolí je zastávka bezplatného skibusu, klzisko a bežkárske trasy. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Priestranné štúdiá a apartmány majú výhľad na hory, kúpeľňu, kuchynku s jedálenským kútom, kúrenie, posedenie a TV.

Perfektné hodnotenia má aj Casa Emmi, situovaná len 200 metrov od kúpeľov Grimming-Therme a 20 minút chôdze od centra mestečka. Predchádzajúci návštevníci vychvaľujú príjemných majiteľov, čarovné prostredie, čistotu, vybavenie a veľkú záhradu s grilom a detským ihriskom. Kliknutím na názov apartmánov si zobrazíte všetky hodnotenia aj aktuálne ceny (veľmi výhodné). V bezprostrednej blízkosti sú bežkárske trasy (počas leta turistické chodníky a cyklotrasy) a zastávka skibusu (lyžiarske stredisko je vo vzdialenosti 3 km). Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie.

2371357

Objednať ubytovanie v Bad Mitterndorfe!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *