Rakúsky Bad Kleinkirchheim preslávili kúpele a lyžovanie

Publikované sep 12, 2014 v kategórii Rakúsko

Rakúsky Bad Kleinkirchheim preslávili kúpele a lyžovanie

Jednu z najvyhľadávanejších destinácii v spolkovej krajine Korutánsko je rakúsky Bad Kleinkirchheim. Mestečko ťaží z horskej polohy v pohorí Nockberge a celoročne žije cestovným ruchom.

Najväčšiu pozornosť pútajú 2 termálne kúpele a veľké lyžiarske stredisko. Oblasť je mimoriadne bohatá na horské turistické chodníky a cyklotrasy, okolie je ideálne na ďalšie športové a relaxačné aktivity.

Kúpele Wellness & Spa Römerbad

Prvé zmienky o termálnych prameňoch v mestečku pochádzajú z roku 1055. Archeologické nálezy pozostatkov rímskej architektúry však dokazujú, že sa o nich vedelo už v antických časoch. Po rekonštrukcii v roku 2007 patrí Römerbad medzi najkrajšie alpské kúpele v Európe. Rozkladajú sa na troch poschodiach, objekt dokopy zaberá plochu 12 000 m².

Bežný celodenný lístok pre dospelého stojí 20,5€. Ak chcete navštíviť aj saunový svet, pripravte si dokopy 35€. Deti a seniori platia samozrejme menej, ušetriť sa dá kúpou zvýhodneného rodinného lístka. Aktuálne ceny sú na oficiálnej stránke kúpeľov.

Termálna voda vyviera z hĺbky cca 120 metrov a dosahuje teplotu 36 °C. Je bohatá na minerály a má priaznivý účinok na liečbu rôznych chorôb. Okrem vonkajších a vnútorných bazénov môžu návštevníci využívať množstvo relaxačných i liečebných procedúr, rozsiahly saunový svet, salón krásy a solárium. V blízkosti Römerbadu môžete navštíviť aj ďalšie blízke kúpele St. Kathrein.

Nekonečné zjazdovky

Lyžiarske stredisko je rozdelené na dve lokality – Bad Kleinkirchheim a St. Oswald. Okrem 77 km stredne náročných červených zjazdoviek si na svoje prídu aj začiatočníci (18 km modrých zjazdoviek) aj tí najskúsenejší (8 km čiernych zjazdoviek). Sú v nadmorskej výške od 1100 do 2055 metrov nad morom. Drvivá väčšina z nich (97%) sa umelo zasnežuje, jedinou nevýhodou strediska je nedostatok prírodného snehu. O jeho kvalite však svedčí fakt, že sa tu pravidelne konajú najvýznamnejšie súťaže (napr. Svetový pohár v zjazde).

Ceny skipasov si môžete prezrieť tu. Cenovo výhodná je kombinácia skipasu so vstupom do kúpeľov.

Okrem množstva vlekov sa o pohodlie lyžiarov a snowboardistov starajú aj moderné kabínkové a sedačkové lanovky. Každá je pomenovaná podľa názvu vrcholu, na ktorý Vás vezie. V rade sa takmer vôbec nečaká (iba vo výnimočných prípadoch). Bežkári majú k dispozícii desiatky kilometrov bežeckých dráh.

Pár záberov zo zasnežených svahov

Kde sa ubytovať?

Bad Kleinkirchheim má vynikajúcu povesť a pravidelne ho vyhľadáva množstvo návštevníkov. Napriek množstvu ubytovacích zariadení odporúčame uskutočniť rezerváciu ubytovania v dostatočnom predstihu, počas niektorých termínov (napr. spomínané lyžiarske podujatia) môžu byť všetky hotely a penzióny beznádejne vypredané. Nižšie ponúkame tipy na overené zariadenia, ktoré majú pozitívne hodnotenia od slovenských návštevníkov.

Tipy na overený hotel a apartmán

Výborné ohlasy majú trojhviezdičkové Appartements Diana. Poloha 5 minút od centra mestečka, v blízkosti kúpeľov a zjazdoviek. Pri pobyte od januára do marca je v cene pobytu aj skipas a zľava na vstup do kúpeľov – bližšie informácie o týchto akciách získate kliknutím na názov apartmánov. Predošlí hostia si okrem vynikajúcej polohy pochvaľujú aj veľmi príjemné prostredie, skvelé vybavenie, čistotu, priestrannosť a skvelý prístup personálu. Raňajky sú spoplatnené, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Elegantne zariadené štúdiá a apartmány majú balkón s výhľadom na hory, kúrenie, TV s plochou obrazovkou, vlastnú kuchynku a kúpeľňu so sprchovým kútom.

Skvelou voľbou je aj trojhviezdičkový Hotel Garni Haus Sonnblick. Poloha 650 metrov od kúpeľov Römerbad a lanovky. Priamo pred hotelom je zastávka skibusu, v bezprostrednej blízkosti je aj bežecká dráha. V cene pobytu sú raňajky, dostupné je aj súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Predošlí návštevníci chvália milých majiteľov, chutnú kuchyňu, priestranné ubytovacie jednotky a skvelé služby. Všetky recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov hotela. Všetky izby majú balkón, z ktorého si môžete vychutnať výhľad na hory. Nechýba ani kúrenie, kúpeľňa a trezor.

RA_BadKleinkirchheim_tem15

Objednať ubytovanie v Bad Kleinkirchheime!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *