Aktivity v najkrajšej rakúskej dedinke s názvom Alpbach

Publikované okt 30, 2014 v kategórii Rakúsko

Aktivity v najkrajšej rakúskej dedinke s názvom Alpbach

V roku 1983 bol Alpbach zvolený za najkrajšiu dedinu Rakúska, v roku 2004 bolo jeho stredisko Alpbachtal vyhlásené za najlepšie malé lyžiarske stredisko v Európe. Jedinou nevýhodou je trochu vzdialená poloha.

Rakúsky Alpbach leží v srdci spolkovej krajiny Tirolsko, zhruba 50 km od Innsbrucku. Pre vyše 2000 obyvateľov je zdrojom obživy poľnohospodárstvo a v obrovskej miere aj cestovný ruch.

Lyžiarske stredisko Alpbachtal

Prví turisti začali tráviť pobyty v Alpbachu začiatkom 20. storočia, dnes ich sem prichádzajú desaťtisíce v letnom i v zimnom období. V zime je veľkým lákadlom lyžiarska oblasť Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, ktorá ponúka až 145 km zjazdoviek. Rozkladajú sa v nadmorskej výške od 816 do 2025 metrov nad morom. Väčšinu tvoria stredne ťažké červené svahy a najľahšie modré, stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi i začiatočníkov.

Podľa výskumu z roku 1975 má Alpbach najčistejší vzduch v krajine.

O pohodlnú a rýchlu prepravu sa okrem desiatok vlekov starajú aj sedačkové a kabínkové lanovky. Snowboardisti si prídu na svoje vo funparku, bežkári iste ocenia 22 km udržiavaných tratí v krásnom prostredí s čarovnými výhľadmi. Najdlhšia dosahuje dĺžku 8 km. Príjemným relaxom je i sánkovanie na osvetlenej dráhe.

Ďalšie aktivity

V súvislosti s aktivitami mimo zimnej sezóny je nutné zmieniť viac ako 160 km značených turistických chodníkov. Pri spoznávaní prírodných krás si môžete vybrať spomedzi troch rozmanitých turistických oblastí, ktoré sú ľahko dostupné vďaka lanovkám. Ak preferujete spoznávanie nových miest zo sedla bicykla, určite Vás poteší fakt, že okolie Alpbachu má množstvo kvalitných cyklotrás – niektoré sú dokonca špeciálne vyznačené pre rodiny s deťmi.

Zábery z dediny

V letnom období sa s veľkou pravdepodobnosťou budete môcť dokonca aj okúpať v horských jazerách. Neďaleko obce Kramsach (11 km od Alpbachu) sa nachádza päť jazier, ktoré vytvárajú Reintalskú jazernú plošinu. Na týchto miestach je obzvlášť vysoké slnečné žiarenie, vďaka čomu sa voda dostatočne vyhreje.

Tipy na najlepšie ubytovanie

Skvelé hodnotenia má tradičný penzión Gasthaus Jakober v centre obce, situovaný priamo oproti kostolu. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú zahrnuté bufetové raňajky. Počas dňa si môžete pochutnať na tradičných tirolských špecialitách. Súčasťou priestranných izieb je balkón s výhľadom, kúrenie, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa so sprchovým kútom. Po kliknutí na názov penziónu si môžete prezrieť aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie.

Predošlí návštevníci si veľmi pochvaľujú aj ďalší penzión v centre Alpbachu – trojhviezdičkový Haus Sonnwend. V blízkom okolí je zastávka skibusu, obchody, reštaurácie, bežkárske trate a turistické chodníky. V letnom období je súčasťou pobytu aj Alpbachtal-Seeland Card. Jej držitelia majú bezplatný vstup do múzeí a verejných bazénov, taktiež môžu bezplatne cestovať verejnou dopravou a môžu sa zúčastniť horskej túry so sprievodcom. V cene pobytu sú zahrnuté aj raňajky, k dispozícii je bezplatné parkovisko a pripojenie na internet. Priestranné izby majú balkón s posedením, TV, kúpeľňu (so sprchovým kútom alebo vaňou) a rýchlovarnú kanvicu. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prezrieť si fotky.

35706590

Objednať ubytovanie v Alpbachu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *