Parma – hlavné mesto gurmánstva

Publikované máj 23, 2014 v kategórii Taliansko

Parma – hlavné mesto gurmánstva

Ak sa pri cestovaní nevyhýbate gastrozážitkom a radi spoznávate nové mestá aj cez žalúdok, určite by ste mali zavítať do talianskej Parmy. Práve s ňou sa spája svetoznámy syr parmezán a lahodná parmská šunka.

Parma popravde nie je ich skutočným rodiskom, syr aj šunka pochádzajú z okolitých poľnohospodárskych oblastí. To však nič nemení na fakte, že tu budete mať možnosť navštíviť vynikajúce reštaurácie s tradičnými špecialitami.

Čo sa oplatí vidieť?

Okrem poľnohospodárstva je Parma a jej okolie aj významným strediskom priemyslu a vzdelania, sídli tu univerzita. Je bohatá na historické pamätihodnosti, vďaka čomu každoročne priláka množstvo turistov. Preslávili ju najmä dve stavby, ktoré stoja na námestí Piazza Duomo v historickom centre mesta.

Príjemné zábery z Parmy

Prvou je symbol mesta Battisterio. Toto baptistérium Vás zaujme už na prvý pohľad vďaka svojej neobvyklej architektúre, pri prehliadke mesta by ste ho určite nemali vynechať. Hneď vedľa je druhá najvýznamnejšia stavba – slávny parmský dóm. Esom pôsobivého interiéru je kopula s maľbou od Antonia da Corregia. Na námestí sú rôzne ďalšie pamiatky, napríklad chrám San Giovanni Evangelista, ktorý sa tiež môže pýšiť s freskou od Corregia. Prechádzka po úzkych uličkách zachovalého námestia je veľmi romantické, zastaviť sa môžete v jednom z množstva obchodov a butikov.

Overené a cenovo prijateľné hotely

V univerzitnej časti mesta blízko centra sa na brehoch rieky Parma nachádza štvorhviezdičkový Ibis Styles Parma Toscanini. Predošlí návštevníci si okrem výhodnej polohy pochvaľujú aj čistotu, ochotný personál a chutné raňajky v cene pobytu. V celom areáli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, v blízkosti je verejné bezplatné parkovisko. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, minibar a trezor. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť kliknutím na odkaz vyššie (názov hotela).

Veľmi pozitívne ohlasy má štvorhviezdičkový Starhotels Du Parc sídliaci v štýlovej historickej budove. Čistý a veľmi dobre zariadený hotel. V cene ubytovania sú raňajky, parkovanie a Wi-Fi pripojenie sú však bohužiaľ spoplatnené. Súčasťou klimatizovaných a odhlučnených ubytovacích jednotiek je kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Na izbách nájdete aj trezor, telefón a minibar. Možnosti rezervácie spolu s aktuálnymi cenami si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

streets-of-parma-312945-m

Objednať ubytovanie v Parme!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *