Aké atrakcie v Modene sa oplatí vidieť a kde sa ubytovať?

Publikované feb 8, 2014 v kategórii Taliansko

Aké atrakcie v Modene sa oplatí vidieť a kde sa ubytovať?

Starodávne mesto priemyslu, pamiatok a vzdelania. V Modene toho môžete obdivovať veľa, toto mesto v severnej časti Talianska je známe výrobou luxusných automobilov (Ferrari, Maserati), univerzitou, vínom (Lambrusco) a historickými pamätihodností.

Pokiaľ sa sem vyberiete, s najväčšou pravdepodobnosťou tu budete chcieť zostať aspoň jednu noc. Návštevníci mesta si môžu vybrať spomedzi desiatok hotelov rôznej kvality. Poradíme kde sa oplatí ubytovať a čo treba vidieť.

Významné pamiatky

Najznámejšou pamiatkou mesta je katedrála Duomo San Geminiano na námestí Piazza Grande (je súčasťou zoznamu UNESCO). Patrí medzi najvýznamnejšie románske stavby v celom Taliansku. Na východnej strane námestia he situovaná budova radnice Palazzo Cumunale. Súčasťou historického centra sú rôzne paláce a kostoly.

Hlavné mesto motorov

Medzi najslávnejších rodákov mesta patrí Enzo Ferrari, automobilový závodník a zakladateľ známej značky. Modena láka mnohých fanúšikov štyroch kolies, ktorí neváhajú zaplatiť 13€ za vstup do Ferrari múzea. Tie sú tu však dokonca dve. V blízkom meste Maranello je sídlo značky a nachádza sa tu Museo Ferrari. Priamo v Modene sídli Museo Casa Enzo Ferrari. Viac informácii ohľadom vstupného a otváracích hodín v týchto múzeách nájdete na http://museo.ferrari.com/.

Ferrari múzeum v meste Maranello

Automobilový priemysel v Modene a okolí preslávili aj ďalšie prvotriedne značky, medzi ktoré patrí napríklad Lamborghini, Maserati, De Tomaso a Pagani. Aj ich históriu lepšie spoznáte návštevou múzeí.

Overené tipy na ubytovanie

Medzi obľúbené hotely patrí štvorhviezdičkový Hotel Real Fini Via Emilia. Hostia si pochvaľujú polohu pri historickom centre Modeny a prístup personálu. V celom hoteli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi. Parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je spoplatnené, v blízkosti je však verejné bezplatné parkovisko. Izby sú veľmi dobre zariadené, samozrejmosťou je klimatizácia a odhlučnenie. Ich súčasťou je okno s výhľadom na mesto, TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút). V cene pobytu sú raňajky. Nezabudnite si prečítať recenzie predošlých hostí kliknutím na odkaz vyššie.

10 minút chôdze od Ferrari múzea v Modene leží trojhviezdičkový Tiby Hotel. V pešej dostupnosti je aj námestie s katedrálou. Hodnotenia nie sú na prvý pohľad príliš pozitívne, hlavnou výhodou hotela je cenová dostupnosť. Predchádzajúci návštevníci si pochvaľujú srdečný personál. Súčasťou klimatizovaných izieb je kúpeľňa a TV. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Svojho domáceho miláčika môžete so sebou ubytovať bez poplatku. Kliknutím na názov hotela si zobrazíte možnosti rezervácie.

Modena_Palazzo_Comunale_e_Duomo

Objednať ubytovanie v Modene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *