Tipy na apartmány a pláže v okolí chorvátskej dedinky Zablače

Publikované mar 5, 2015 v kategórii Chorvátsko

Tipy na apartmány a pláže v okolí chorvátskej dedinky Zablače

9 km od rušnejšieho Šibeniku a 1 km od komplexu Solaris leží malá rybárska osada Zablače, ktorá je vhodná na pokojnú dovolenku pre rodiny s deťmi. Často sem zvyknú cestovať i Slováci.

V tejto tichej dedinke nájdete obchod, pizzeriu, kaviareň, dve reštaurácie, požičovňu lodiek a dokonca i české potápačské centrum. Nižšie poradíme s výberom spoľahlivého apartmánového ubytovania.

História a momentálny stav

Prvá zmienka o Zablače pochádza z roku 1432, v týchto časoch bola oblasť známa najmä ťažbou soli. Zlé obdobie nastalo v prvej polovici 16. storočia, kedy osadu kompletne zničili Turci (v rokoch 1510 a 1537). Dnes môžete v Zablače obdivovať pôvodné rybárske domčeky, ktoré kontrastujú s novopostavenými luxusnými vilami.

Počas pobytu sa môžete vybrať na výlety do bližšieho i širšieho okolia. Vo vzdialenosti 25 km je situovaný Národný park Krka (vo vnútrozemí), kde si môžete vychutnať kúpanie pod krásnymi vodopádmi.

Ak zatúžite po večernej zábave, vydajte sa do susedných letovísk (napr. blízky Solaris). Zaujímavé pamiatky ponúka spomínaný Šibenik. V Zablače toho veľa nie je, podľa niektorých názorov je to osada „na konci sveta“. Ak si však želáte ničím nerušený relax, určite je správnou voľbou.

Kde sa kúpať?

Pláž v Zablače tvorí betón a okrúhle kamienky, obklopujú ju borovicové lesy. Je umelo upravená, má pozvoľný vstup do vody. Predošlí hostia upozorňujú na morských ježkov, pre istotu majte so sebou topánky do vody. Krajšia pláž je v Solarise. Šibenik má niekoľko pláží, ktoré sú vďaka svojej kvalite označené modrou vlajkou. Veľa dovolenkárov si vyberá Zablače iba kvôli lacnému nocľahu a počas dňa cestuje na pláže v okolitých letoviskách.

Overené ubytovanie v apartmánoch

Predchádzajúci návštevníci zo Slovenska si veľmi pochvaľovali trojhviezdičkové zariadenie Apartments Vukšić Zablaće v centre obce, len 60 metrov od pláže. Po kliknutí na predošlý odkaz si môžete zobraziť všetky recenzie a aktuálne ceny ubytovania. V blízkom okolí je bar, obchod s potravinami, tenisové kurty a autobusová zastávka, z ktorej sa môžete ľahko dostať do okolitých miest. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Apartmány sú klimatizované, priestranné a štýlovo zariadené. Povinnou výbavou je zariadený balkón, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a kuchynka s jedálňou.

Pár pekných záberov

Dobrou voľbou sú aj štvorhviezdičkové Apartments Fortunato, situované len 100 metrov od pobrežia. Obklopuje ho záhrada, v ktorej môžu hostia využívať gril. Neďaleko nájdete reštauráciu, obchod s potravinami a autobusovú zastávku. Samozrejmosťou je bezplatné súkromné parkovisko, jedinou nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Štúdiá a apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je terasa s výhľadom na more. Povinnou výbavou je i kúpeľňa s vírivkou, plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom, žehliace potreby a TV s plochou obrazovkou. Pre zobrazenie aktuálnych možností rezervácie odporúčam kliknúť na názov apartmánov.

images

Objednať ubytovanie v Zablače!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *