Oplatí sa navštíviť Taranto?

Publikované mar 31, 2014 v kategórii Taliansko

Oplatí sa navštíviť Taranto?

Jedným z najľudnatejších miest v talianskom regióne je Taranto. Je známe vďaka pamiatkam a dôležitému námornému prístavu. Kvôli miestnemu priemyslu patrí medzi najviac znečistené mestá v západnej Európe.

Rovnako znečistené sú aj miestne pláže. Na prvý pohľad možno vyzerajú v poriadku, nenechajte sa však oklamať peknými obrázkami. Ak ste uvažovali nad návštevou Taranta, po prečítaní tohto článku pravdepodobne stratíte záujem.

Miestne pamiatky

Ľudia sú nepoučiteľní a napriek hrozným skúsenostiam predchádzajúcich návštevníkov sem možno vycestujú. Ak patríte medzi nich a budete si chcieť v Tarante prezrieť miestne pamätihodnosti, zamierte do historického centra. Leží na ostrove, ktorý oddeľuje vnútornú lagúnu Mare Piccolo od Mare Grande (spája ich otáčavý most). Za zmienku stojí Dóm San Cataldo z 11. storočia s peknými antickými stĺpi a kryptou. Okrem toho môžete vidieť aragonskú pevnosť a rôzne múzeá – napríklad národné múzeum Museo Nazionale a Oceánografické múzeum.

Zábery z Taranta

Kde sa ubytovať?

V historickom centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový hotel Albergo Del Sole. Jeho súčasťou je zariadená terasa s výhľadom na more. Vďaka výhodnej polohe sú miestne pamätihodnosti v pešej dostupnosti. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a možnosť bezplatného ubytovanie Vášho domáceho miláčika. Za parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku si budete musieť priplatiť. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Niektoré izby majú aj balkón s výhľadom na more. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

V blízkosti stojí historická budova, v ktorej sídli trojhviezdičkový Hotel L’Arcangelo. Interiér je vyzdobený pôvodnými freskami z 19. storočia, ohlasy predchádzajúcich hostí sú veľmi pozitívne. Každá izba má terasu s výhľadom na more, samozrejmosťou je klimatizácia, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. V cene pobytu sú raňajky, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Parkovanie je spoplatnené. Možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

taranto__canale_navigabile_1251295757355

Objednať ubytovanie v Tarante!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *