Chorvátsky Stobreč začínajú objavovať turisti

Publikované máj 6, 2014 v kategórii Chorvátsko

Chorvátsky Stobreč začínajú objavovať turisti

6 km od známeho Splitu leží na mieste stretu rieky Žrnovice a Jadranského mora neveľká obec s názvom Stobreč. Počas posledných desaťročí jej význam stúpa vďaka rozvoju cestovného ruchu.

História obce siaha poriadne dávno. Pôvodne bola gréckou kolóniou Epetion, neskôr rímske Epetium. Dnes je považovaná za akési predmestie Splitu. Ubytovanie poskytujú hotely a hlavne apartmánové zariadenia miestnych obyvateľov.

Pláže a kúpanie

Pobrežný Stobreč obklopuje široká a plytká Stobrečská zátoka s piesočnatým dnom. Pri kempe Stobreč môžete nájsť piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora (vhodné aj pre menšie deti), obklopenú borovicovým lesom. Vďaka svojej úrovni bola v minulosti ocenená modrou vlajkou. Za plážami sa oplatí zájsť aj do spomínaného Splitu. Ak si potrpíte na kvalitné pláže s modrou vlajkou, odporúčame pláž Bačvice.

Tip – ak Vás neláka doprava autom, zvážte výhody leteckej dopravy. Vďaka blízkemu letisku v Splite a lacným letenkám od nízkonákladových aerolínii sa sem môžete dostať výhodne a pohodlne lietadlom.

Vhodným tipom na výlet do širšieho okolia je mestečko Brela. Okrem iného sa tu nachádza aj pláž, ktorá obsadila popredné miesta v prestížnych rebríčkoch najlepších pláží v Európe (1. miesto) a vo svete (umiestnenie v TOP 10). Jej názov je Punta Rata.

Spoľahlivé ubytovacie zariadenia

Overeným zariadením s výbornými ohlasmi je napríklad trojhviezdičkové Rooms Kasalo. Predošlí návštevníci pochvaľujú priateľský prístup majiteľov, veľmi dobré vybavenie ubytovacích jednotiek a výhodnú polohu v pokojnom prostredí. V blízkosti je reštaurácia s tradičnou regionálnou kuchyňou a obchod s potravinami. Vďaka blízkej autobusovej zastávke sa ľahko dostanete napríklad do Splitu. Najbližšia pláž je vo vzdialenosti 100 metrov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Všetky izby sú klimatizované a vybavené vlastnou kúpeľňou, nechýba ani TV. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Pár záberov zo Stobreču

Výborné hodnotenia má aj trojhviezdičkový Hotel Zvonimir. Jeho súčasťou je reštaurácia, v ktorej sa podávajú oblastné špeciality. Poloha v pokojnom prírodnom prostredí. Klimatizované izby s balkónom, súčasťou je aj kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom a TV s plochou obrazovkou.  V cene pobytu sú raňajky, hostia majú k dispozícii aj bezplatné pripojenie na internet. Kliknutím na názov hotela si môžete zobraziť recenzie návštevníkov a ceny ubytovania.

IMG_0217

Objednať ubytovanie v Stobreči!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *