Sprievodca chorvátskou obcou Orašac

Publikované apr 28, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca chorvátskou obcou Orašac

Prímorská obec Orašac je pokojným letoviskom, ktoré obklopuje krásna príroda v podobe hôr a mora. Návštevníci ju vyhľadávajú kvôli príjemnej pláži, zachovalo sa tu aj pár zaujímavých pamätihodností.

Veľa Slovákov tu však letnú dovolenku netrávi. Dôvodom je vzdialená poloha v južnej časti Chorvátska. Výhodou je však blízkosť známeho letoviska Dubrovník (12 km). V jeho blízkosti je letisko, takže sa sem pohodlne dostanete aj letecky.

Pamiatky a atrakcie

Nad morom je skala, na ktorej dodnes stoja pozostatky opevneného zámku Arapovo-Morovo z 15. storočia. Dnes je súčasťou väčšieho turistického komplexu. Spomedzi významnejších sakrálnych pamätihodností môžete vidieť napríklad farný kostol (tiež z 15. storočia). V historickom centre mestečka je kostol Panny Márie Orašackej (15. storočie), ktorý bol neskôr prerobený v barokovom štýle. Pozornosť návštevníkov púta aj opevnená veža Danovića kula s priľahlým okolím a kaplnkou zo 16. storočia. Ak sa zaujímate o pamiatky, určite si spravte výlet do spomínaného Dubrovníka.

Tipy na pláže

Orašac je známy svojou bujnou vegetáciou, ktorá obklopuje aj pobrežie. Krásna kamienková pláž sa nachádza pred miestnym päťhviezdičkovým hotelom (povieme si o ňom nižšie). Nemusíte sa však obávať – nie je súkromná, kúpať sa tu môže ktokoľvek.

Pohľad na more

Jedna z najkrajších pláží v okolí sa nazýva Pod Orašcem. Ľahko sa sem dostanete autom. Delí sa na dve časti – prvou je menšia pláž, ktorá slúži aj ako prístav pre miestnych rybárov a výletné loďky. Nachádza sa tu aj reštaurácia s vynikajúcou pizzou a grilovanými špecialitami. Druhá časť sa volá Pod crvenima. Kedysi bola vyhradená pre nudistov.

Overené ubytovanie

Najznámejším miestnym ubytovacím zariadením je luxusný päťhviezdičkový rezort Radisson Blu Resort & Spa, Dubrovnik Sun Gardens. Okrem pláže v bezprostrednej blízkosti majú hostia k dispozícii vonkajšie bazény a rozsiahle wellness centrum s najmodernejšou posilňovňou, saunami, krytým bazénom a vírivkou. Súčasťou areálu je dokonca aj horolezecká stena. Hotel obklopujú krásne záhrady. Okrem skvelej architektúry si predošlí návštevníci pochvaľujú aj milý personál a stravovanie (viacero hotelových reštaurácii a barov). V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hotelové parkovisko je spoplatnené. Všetky izby a rezidencie sú priestranné a elegantne zariadené. Samozrejmosťou je klimatizácia a balkón s výhľadom. O maximálne pohodlie sa starajú extra dlhé postele. Samozrejmosťou je aj kúpeľňa s vaňou a županmi. Aktuálne ceny a hodnotenia predošlých hostí si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

Cenovo výhodnejšie sú trojhviezdičkové apartmány Apartments Drušković, vzdialené 400 metrov od centra mestečka. V blízkosti sú obchody s potravinami a reštaurácie, niektoré pamätihodnosti sú v pohodlnej pešej dostupnosti. Nevýhodou je vzdialenosť od pláže (1,5 km), kompenzujú to však veľmi výhodné ceny ubytovania. Spolu s recenziami predošlých hostí si ich môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov. Hostia majú k dispozícii záhradu s grilom, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Bez poplatku sa môžete ubytovať aj so svojim domácim miláčikom. Priestranné a klimatizované apartmány sú vynikajúco zariadené. Povinnou výbavou je zariadená terasa s grilom a výhľadom na more, plne vybavená kuchynka s jedálňou, obývačka s posedením, LCD TV s DVD prehrávačom, kúpeľňa s práčkou a spálňa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Orašaci!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *