Pokojná dovolenka v Metajne na Pagu

Publikované apr 23, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pokojná dovolenka v Metajne na Pagu

V menšej chránenej zátoke na ostrove Pag sa nachádza malé letovisko Metajna, ktoré je vzdialené približne 12 km od Novalje a známej Zrće Beach. Obklopuje ju záliv s čistým a teplým morom.

Metajna je drobná a tichá obec s menšou plážou (ďalšie sú v okolí), peknou prírodou, dvoma obchodmi, pekárňou a reštauráciami. Je ideálna na pokojnú rodinnú dovolenku, za rušnejším životom treba ísť do spomínanej Novalje.

Atrakcie

Na konci obce je pri pobreží vybetónovaný chodník. Je dlhý približne 1 km, vhodný na večerné romantické prechádzky. Okolie obce je nehostinné, rastú tu však rôzne liečivé rastliny. Letoviská a dedinky v širšom okolí sú ideálne na rôzne výlety.

Tipy na pláže

Hlavnú pláž tvoria prevažne okrúhle kamienky. O malej rozlohe Metajny svedčí fakt, že táto pláž je blízko ku ktorejkoľvek časti obce. Voda je čistá a príjemná, vstup do mora je pozvoľný, vhodný aj pre deti. Plážové ležadlá môžete na pláži bez obáv nechať aj cez noc. Práve táto rodinná atmosféra je dôvodom, vďaka ktorému sa niektorí dovolenkári vracajú do Metajny každý rok.

Takto to vyzerá na pláži Ručica

V okruhu 3 km nájdete viacero ďalších pláží so skvelými podmienkami na kúpanie. Jednou z nich je susedná Ručica, ktorú tvorí piesok a kamienky. Je veľmi obľúbená, jej jedinou nevýhodou je chýbajúca vegetácia.

Kde sa oplatí ubytovať?

Kúsok od pláže leží trojhviezdičkový Pansion Valentina. V blízkom okolí sú potraviny, reštaurácie, bar a autobusová zastávka, z ktorej sa ľahko dostanete do ostatných častí ostrova. Ubytovací hostia majú k dispozícii súkromné parkovisko, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov penziónu. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, niektoré majú aj balkón s výhľadom do záhrady. Samozrejmosťou je TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom. Niekoho možno zarazia vyššie ceny – dôvodom je fakt, že v cene pobytu je zahrnutá polpenzia.

Ďalšou možnosťou je trojhviezdičkový Pansion Laguna pri pláži, ktorého súčasťou je aj reštaurácia a bar. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Tento penzión však nemá príliš pozitívne hodnotenia. Predošlí hostia sa sťažovali na nedostatočnú čistotu, slabý výber jedál, zlé služby. Niektoré recenzie sú však aj kladné – priateľský personál, skvelý hotelový bazén a výhľad na more. Vlastný názor si môžete utvoriť prečítaním všetkých hodnotení, zobrazíte si ich kliknutím na názov penziónu.

abendstimmung_rucica

Objednať ubytovanie v Metajne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *