Rakúsky Bregenz pri Bodamskom jazere

Publikované sep 5, 2014 v kategórii Rakúsko

Rakúsky Bregenz pri Bodamskom jazere

Historický rakúsky Bregenz je hlavným mestom spolkovej krajiny Voralbersko. Turistov láka hlavne na prírodné krásy, má výhodnú polohu na pobreží Bodamského jazera (tretie najväčšie jazero v Európe).

Je dôležitou dopravnou križovatkou, v blízkosti sú hranice s Nemeckom a Švajčiarskom. Mesto je známe aj festivalom „Bregentské hudobné slávnosti“ a množstvom ďalších podujatí. Na konci článku nájdete tipy na ubytovanie.

Atraktívne Bodamské jazero

Breh jazera má dĺžku 263 kilometrov a vďaka svojej rozlohe niekedy pripomína more – na mnohých miestach totiž nedovidíte za horizont. Je najväčším európskym zdrojom pitnej vody a zasahuje do územia troch krajín (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko).

Krásy mesta na videu

Priezračná voda má modrozelenú farbu, žije tu množstvo druhov vodných živočíchov. Počas leta sa dokáže zohriať až na 26 °C. Rakúsky úsek pobrežia je 27 km dlhý a väčšina z neho je vhodná na kúpanie – buď na prírodnej pláži, alebo na plážových kúpaliskách. Samozrejmosťou sú široké možnosti športových aktivít, napr. vodné športy a cyklistika v okolí jazera.

Tipy na ďalšie atrakcie

Krásny výhľad na jazero a množstvo alpských vrcholov poskytuje hora Pfänder (1064 metrov nad morom), na ktorú sa môžete vyviezť lanovkou Pfänderbahn. Pri vrcholovej stanici je prírodný park s pôvodnou alpskou faunou. Počas prechádzky môžete stretnúť napríklad jelene, muflóny, alpské kozorožce, divoké prasatá a svište.

Relax v prírode môžete spojiť aj s prehliadkou pamätihodností Bregenzu. Dominantou je Martinská veža v historickom centre, ktorá bola postavená v 14. storočí. Bola prvou barokovou stavbou na brehu jazera. Medzi ďalšie zaujímavé budovy patrí poštový úrad z 1895 a stará radnica zo 17. storočia.

Kde sa oplatí ubytovať?

10 minút chôdze od jazera leží apartmánové zariadenie Urlaub in Bregenz s výhodnými cenami a pozitívnymi ohlasmi od predchádzajúcich hostí. Tí boli s pobytom spokojní najmä vďaka príjemnému prístupu majiteľa, polohe v meste, dobrému vybaveniu ubytovacích jednotiek a priestrannosti. Všetky recenzie zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz. Jedinou nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet a parkovanie. Priestranné apartmány sú moderne zariadené a majú jednu alebo dve spálne. Samozrejmosťou je kúrenie, kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou, plne vybavená kuchynka a jedálenský kút.

Dobrou polohou v centre mesta a v blízkosti jazera sa môže pýšiť Stadthotel Helvetia. Do historického centra sa dostanete za 5 minút chôdze, v podobnej vzdialenosti je lanovka Pfänderbahn. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Odhlučnené izby sú zariadené dreveným nábytkom, káblovou TV, vlastnou kúpeľňou a kúrením. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Andre-Chenier-at-Bregenz-Fe

Objednať ubytovanie v Bregenzi!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *