Arbanija na ostrove Čiovo je ideálna pre rodinnú dovolenku

Publikované jan 27, 2015 v kategórii Chorvátsko

Arbanija na ostrove Čiovo je ideálna pre rodinnú dovolenku

V Chorvátsku sa nachádza množstvo prímorských oblastí, ktoré sú neopozerané a ideálne na letnú dovolenku. Jednou z nich je ostrov Čiovo, ktorý je prepojený s Trogirom na pevnine vďaka mostu.

Na ostrove je hŕstka zaujímavých letovísk, jednou z nich je Arbanija. Leží v severnej časti a od Trogiru je vzdialená približne 4 km. Tichá poloha a čisté pláže sem lákajú najmä rodiny s deťmi.

Sprievodca plážami a pamiatkami

Pár stoviek metrov od centra leží kláštor svätého Kríža, pri ktorom sa rozprestiera pláž s rovnakým názvom. Tvoria ju kamienky a štrk, je vhodná i pre rodiny s malými deťmi. Je vybavená sprchami, samozrejmosťou sú aj ležadlá, plážový bar a reštaurácia. V letných horúčavách iste oceníte príjemný tieň, ktorý vytvára okolitá vegetácia. Pláž ponúka možnosti pre rôzne vodné športy a plážový volejbal. Za ďalšími plážami sa môžete vydať do okolitých letovísk. Na východnom pobreží má peknú zátoku napríklad obec Slatine (3 km od Arbanije).

Za nočným životom a zábavou sa oplatí zájsť do Trogiru, s ktorým má Arbanija pravidelné autobusové spojenie.

Túžite si počas pobytu prezrieť i miestne pamätihodnosti? Aj v tomto prípade sa oplatí využiť polohu neďaleko Trogiru, ktorý púta pozornosť najmä svojim historickým centrom. Z Arbanije sa pravidelne organizujú rôzne výlety do okolia, napríklad do Splitu (33 km) a k Národnému parku Krka (50 km).

Kde sa najviac oplatí ubytovať?

Chystáte sa na dovolenku viacerí? Ideálne ubytovanie pre štyri osoby poskytujú Apartments Salona, ktoré ležia len 50 metrov od pláže. Zariadenie obklopuje záhrada s grilom, v blízkosti sa nachádza supermarket a menší prístav. Z neho sa môžete pravidelnými spojmi dostať do Splitu. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je i parkovisko. Apartmány sú veľmi priestranné a moderne zariadené. Povinnou výbavou je elegantný nábytok, klimatizácia, balkón s výhľadom na more, TV s plochou obrazovkou, plne vybavená kuchynka s jedálňou a kúpeľňa s vaňou. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a prezrieť si všetky fotky a aktuálne ceny ubytovania.

Zábery z pobrežia

Skvelou voľbou je aj apartmánové zariadenie Apartments Antonella. Najbližšia pláž je taktiež vzdialená len 50 metrov a apartmány obklopuje záhrada s grilom. V okolí je športové centrum s rôznymi ihriskami, obchod s potravinami, reštaurácia a autobusová zastávka s pravidelnými spojmi do Trogiru. Samozrejmosťou je bezplatné súkromné parkovisko, nevýhodou je však chýbajúce pripojenie na internet. Klimatizované ubytovacie jednotky majú zariadený balkón s výhľadom na more, kúpeľňu a plne vybavenú kuchynku s jedálenským kútom. Možnosti rezervácie nájdete po kliknutí na názov apartmánov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Arbaniji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *