Vinišće je ako stvorené na pokojnú dovolenku

Publikované jún 6, 2014 v kategórii Chorvátsko

Vinišće je ako stvorené na pokojnú dovolenku

12 km od známejšieho Trogiru leží malá rybárska obec Vinišće. Vďaka polohe v krásnej zátoke s čistým morom a výborným podmienkam na kúpanie je každé leto vyhľadávaná medzi dovolenkármi.

Tí pre svoje ubytovanie preferujú väčšinou apartmánové zariadenia, ktorých súčasťou je okrem iného aj vlastná kuchynka. Kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov, nižšie ponúkame tipy na overené zariadenia.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Územie dnešné obce bolo podľa pozostatkov rímskych stavieb a ilýrskych zrúcanín osídlené už dávno, prvé písomné zmienky však pochádzajú z roku 1272. Vtedy bol založený aj benediktínsky kostol Blaženej Panny Márie, nachádzajúci sa blízko obce. Priamo vo Vinišće bol v 18. storočí postavený kostol sv. Antuna Padovanského.

Pláže a kúpanie

Najväčším lákadlom sú však bezpochyby miestne pláže. Je tu mnoho romantických zátok, v ktorých sú pláže tvorené štrkom a pieskom. Najznámejšie sú Voluja, Ričevo Vrelo, Stari Trogir, Sićenica. More je väčšinou teplé a pokojné, bez vĺn. Ďalšie pláže nájdete v okolitých letoviskách.

Pár HD záberov z Vinišće

Spoľahlivé apartmány

Veľmi pozitívne hodnotenia majú trojhviezdičkové Apartments Mirko. Predchádzajúci návštevníci boli spokojní s ochotným majiteľov, výhodnými cenami a skvelou polohou blízko pláže. V blízkosti je obchod s potravinami a reštaurácia s tradičnou dalmátskou kuchyňou. Výborné napojenie na verejnú dopravu, zastávka autobusu je vo vzdialenosti 100 metrov. Súčasťou všetkých apartmánov je zariadený balkón s výhľadom na more, chýbať nesmie ani klimatizácia. Samozrejmou súčasťou je plne vybavená kuchynka s jedálňou a kúpeľňa s vaňou. K dispozícii je aj TV. Parkovanie je bezplatné, bohužiaľ však chýba Wi-Fi pripojenie na internet. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie hostí si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie (názov apartmánov).

Priamo pri centre obce a pláži sa nachádza aj štvorhviezdičková Vila Albatros. Okrem výhodnej polohy má aj priateľskú atmosféru a výhodné ceny. Súčasťou je slnečná terasa s grilom, v blízkosti je obchod s potravinami a reštaurácie. Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá, apartmány) sú klimatizované. Ich súčasťou je balkón s výhľadom a vlastná kúpeľňa. Štúdiá a apartmány majú aj obývačku a kuchynku s jedálenským kútom. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Kliknutím na názov zariadenia si môžete prezrieť aktuálne ceny a hodnotenia predošlých návštevníkov.

Apartmani_Kostovic_23

Objednať ubytovanie vo Vinišće!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *