Toskánske San Gimignano je známe vínom a pamiatkami

Publikované apr 19, 2014 v kategórii Taliansko

Toskánske San Gimignano je známe vínom a pamiatkami

Mestečko San Gimignano leží v regióne Toskánsko, približne 35 km od Sieny. Každoročne sem zavíta množstvo návštevníkov, ktorých lákajú historické pamätihodnosti a výborné víno Vermaccia. Vyrába sa tu už od 13. storočia.

Základom príjemného pobytu je kvalitné ubytovacie zariadenie, ktorých sa tu nachádza dostatočne veľké množstvo. Na konci článku ponúkame tipy na spoľahlivé ubytovanie v San Gimignano a okolí.

Pamiatky a atrakcie

Podobne ako v ostatných mestách Toskánska, aj tu môžete obdivovať stredovekú architektúru vo výnimočne zachovalom stave. Pri hľadaní informácii o pamiatkach s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na tzv. rodové veže. Stáli pri meštiackych domoch zámožných rodín, pre ktoré bolo postavenie veže prejavom moci a bohatstva. Stavali sa v rôznych talianskych mestách počas bojov medzi tzv. Ghibellinmi a Guelfami. Veží bolo pôvodne 72, do dnešnej doby sa ich zachovalo 14.

Krásy mesta na videu

Pri svojej návšteve určite nevynecháte historické centrum mesta, ktoré je zapísané dokonca aj na zozname UNESCO. Vstup tvorí stredoveká brána San Giovanni, v strede je námestie Piazza della Cisterna s fontánou a spomínanými vežami. Susedí s námestím Piazza del Duomo, ktorému dominuje Palazzo del Popolo z 14. storočia s najvyššou vežou v meste Torre Grossa (54 metrov). Ak si z nej chcete vychutnať krásny výhľad, čaká Vás približne 200 schodov.

Spoľahlivé ubytovacie zariadenia

Apartmánové ubytovanie v krásnej prírodnej lokalite ponúka zariadenie Fattoria Abbazia Monte Oliveto, obklopené vinicami a olivovým sadom. Súčasťou je krásny vonkajší bazén a záhrada s grilom. Priestranné klimatizované apartmány sú veľmi dobre vybavené. Súčasťou je obývačka s TV s plochou obrazovkou, nechýba ani kuchynka s jedálňou, kúpeľňa a jedna alebo viacero spální. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

2 km od historického centra leží rodinné zariadenie La Fornace Di Racciano. Súčasťou je záhrada s lehátkami a bazénom, ktorý funguje od mája do októbra. V bezprostrednom okolí je pizzeria, v ktorej majú ubytovaní hostia zľavu. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Domáceho miláčika môžete ubytovať bez poplatku. Izby sú klimatizované a veľmi pekne zariadené, základnou výbavou je kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a TV. Aktuálne možnosti rezervácie si neváhajte zobraziť cez odkaz vyššie.

tuscany-866487-m

Objednať ubytovanie v San Gimignano!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *