Tipy pred pobytom v talianskom meste Livigno

Publikované feb 5, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy pred pobytom v talianskom meste Livigno

V severnej časti Talianska sa pri hraniciach so Švajčiarskom rozprestiera pohorie Livigno. Najdôležitejším sídlom je mesto s rovnakým názvom, populárne je aj blízke Bormio a obec Valdidentro.

Vďaka čarovnej prírode je Livigno nádherné aj počas leta, najviac turistov sem však prúdi v zimnej sezóne. Dôvodom sú vynikajúce podmienky na lyžovanie a prvotriedne lyžiarske strediská.

Cestovný ruch

Donedávna pomerne zabudnutá oblasť uprostred Álp zažíva v poslednej dobe prudký rozmach. Po vyhlásení slobodnej bezcolnej zóny sa začala masívna výstavba hotelov, lanoviek a infraštruktúry. Pozitívny dopad na cestovný ruch mala aj výstavba tunelu Munt la schera, ktorý spája Livigno so Švajčiarskom. Príjemným spestrením výletu môže byť veľmi výhodný nákup benzínu, alkoholu, parfémov, elektroniky a ďalšieho tovaru. Brzdu v podobe ťažko prístupnej polohy tak Livigno obrátilo na výhodu.

Úžasná lyžovačka

Lyžovanie v strediskách pohoria Livigno si môžete do sýtosti užiť od novembra až do konca mája. V 60. rokoch minulého storočia tu boli len 2 vleky a hŕstka hotelov, dnes je situácia úplne iná. Priaznivci zimných športov si tu môžu vychutnať viac ako 115 km zjazdoviek, ktoré sú skutočne poctivo udržiavané a dokonale upravené. Väčšinu areálu tvorí južný svah Carosello, na severe je svah Motollino. K obom sa ľahko dostanete bezplatným skibusom, ktorý je súčasťou skipasu.

Prezrite si video z lyžovačky

Kde sa oplatí ubytovať?

Pri hoteloch v blízkosti špičkových lyžiarskych stredísk neočakávajte žiadne nízke ceny. Odporúčame trpezlivo prejsť ponuky ubytovania cez rezervačné systémy, nachádza sa ich tu naozaj dosť. Veľká časť ubytovacích zariadení požaduje rezerváciu minimálne týždňového pobytu. Kúsok od vleku stojí trojhviezdičkový Hotel Villaggio San Carlo s krásnym výhľadom na mesto. Do centra mesta Livigno sa ľahko dostanete vďaka bezplatnému autobusu, ktorý má zastávku 50 metrov od hotela a premáva viackrát za hodinu. Súčasťou areálu je posilňovňa a krytý bazén. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na hotelovom parkovisku. Súčasťou jednoducho zariadených izieb je TV a kúpeľňa. Hodnotenia predošlých hostí zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

Veľmi pozitívne ohlasy má moderný štvorhviezdičkový Hotel Marzia, ktorý je situovaný priamo oproti vlekom Sciovia Doss. Vďaka nim sa dostanete do lyžiarskeho areálu Carosello 3000. V blízkosti hotela je lyžiarska trať, počas leta aj cyklistický chodník. Priamo pred hotelom je zastávka verejnej dopravy, ktorou sa dostanete do centra a k ostatným strediskám. V cene pobytu sú raňajky, hostia majú k dispozícii aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Elegantne zariadené izby s výhľadom na hory majú moderne zariadenú kúpeľňu s hydromasážnou vaňou, mäkkými županmi a papučami. Samozrejmosťou je vlastná TV. Odporúčame prezrieť aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich hotelových hostí – stačí kliknúť na názov hotela.

white-769369-m

Objednať ubytovanie v Livigne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *