Ryanair a batožina

Publikované aug 9, 2013 v kategórii Lietanie s nízkonákladovkami


Ryanair a batožina

Ryanair patrí medzi najkontroverznejšie nízkonákladovky. Niektorí ho zatracujú, iní milujú. Jeho najväčšou výhodou je samozrejme cena leteniek.

Osobne by som sa skôr zaradil medzi jeho fanúšikov. Ľudia by si mali uvedomiť, že za „pár eur“ nemôžu byť na palube lietadla rozmaznávaní. Ryanair sa snaží zoškrtať všetky možné náklady, aby mohol poskytovať letenky za extra nízke ceny.

Z tohto dôvodu sa isté obmedzenia týkajú aj batožiny cestujúcich. V tomto článku si zhrnieme všetky dôležité informácie, týkajúce sa batožiny pri cestovaní so spoločnosťou Ryanair.

Príručná batožina je zdarma

Príručnú batožinu si so sebou môžete vziať na palubu lietadla. Každý cestujúci má nárok na jednu batožinu zdarma. Musí však vážiť maximálne do 10 kg, maximálne povolené rozmery sú 55 x 40 x 20 cm. Dodržiavanie rozmerov batožiny je prísne kontrolované.

Video o správnom rozmere batožiny

Ak máte so sebou notebook, tašku, fotoaparát, nákup, alebo akýkoľvek ďalší predmet, berte na vedomie, že musí byť vo vnútri príručnej batožiny.

Pozor – dieťa do dvoch rokov nemá nárok na príručnú batožinu. V cene letenky je však bezplatná preprava kočíka v podpalubí. Dieťa nemá vlastnú sedačku, musí sedieť na kolenách dospelej osoby.

Ďalšia batožina je spoplatnená

Ak cestujete na krátky víkendový výlet, je pravdepodobné, že Vám bude príručná batožina stačiť. Ak sa však chystáte napríklad na letnú dovolenku, možno bude potrebná ďalšia batožina. Čo v takom prípade treba robiť?

Letenky na lety Ryanairu (a mnohých ďalších aerolínii) za výhodné ceny si môžete vyhľadať cez tento portál.

Tí čo lietajú s Ryanairom pravidelne sú už zvyknutí na fakt, že táto spoločnosť si účtuje poplatky takmer za všetko. Samozrejmosťou je poplatok za ďalšiu odbavenú batožinu.

Tá môže mať do 15 kg alebo do 20 kg, rozmery nemôžu presiahnuť 81 x 119 x 119 cm. Ceny za batožinu nájdete nižšie.

Objednajte batožinu už pri rezervácii letenky

Pri „bookovaní“ letenky si dajte obrovský pozor. Ak potrebujete ďalšiu batožinu, objednajte si ju už pri procese online rezervácie. Pokiaľ by ste sa rozhodli zaplatiť za ďalšiu batožinu až na letisku, pripravte sa na niekoľkonásobne vyššie ceny.

Poplatky s Ryanairom

Cena batožiny sa odvíja podľa sezóny. Hlavná sezóna trvá od 1.6. do 30.9. a od 21.12. do 4.1. – ak cestujete počas týchto dátumov, zaplatíte viac.

Prehľad všetkých poplatkov týkajúcich sa batožiny nájdete na oficiálnej stránke Ryanairu.

Batožina do 15 kg stojí počas hlavnej sezóny 25€, mimo sezóny je to 15€. Batožina do 20 kg stojí počas hlavnej sezóny 35€, mimo sezóny je to 25€. Ceny sú uvádzané za jednosmerný let.

Na záver

Máte akékoľvek otázky týkajúce sa batožiny pri cestovaní so spoločnosťou Ryanair? Neváhajte sa spýtať nižšie v komentároch.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. dobrý deň,
    o týždeň letím s ryanairom (nie prvý krát)a chcem sa opýtať koľko batožiny si môžem zobrať do podpalubia a na palubu lietadla za cenu letenky? neviem, či som tie zmeny po novom roku správne pochopil?
    ďakujem za odpoveď

  2. Dobry den mozem sa spytat ked dieta dovrsi 2 let ma narok na kocik bezplatne na lietadlo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *