Najpríjemnejšie miesto na život – Toronto

Publikované aug 25, 2013 v kategórii Kanada

Najpríjemnejšie miesto na život – Toronto

Najväčšie kanadské mesto a zároveň hlavné mesto provincie Ontário. Toronto sa v mnohých prieskumoch umiestňuje medzi najpríjemnejšími mestami na život. Ten je tu však aj pomerne drahý.

Návštevníci zo zahraničia sa sem dostávajú prevažne letecky. Hlavné medzinárodné letisko v Toronte je najrušnejším letiskom v Kanade, ročne odbaví desiatky miliónov cestujúcich.

Kanada žije hokejom. Výborným zážitkom je návšteva zápasov hokejovej NHL, miestny tím nesie názov Toronto Maple Leafs.

Toronto má vybudovanú sieť verejnej dopravy na vysokej úrovni, nachádza sa tu aj metro. Na jeho stanice sú napojené autobusy a električky. Po meste jazdí samozrejme množstvo taxíkov, ktoré Vám zastavia na zamávanie.

Jednou z najväčších miestnych turistických atrakcií je CN Tower. Táto veža sa týči do výšky 553 metrov, do roku 2007 bola najvyššou budovou sveta. Vo výške 342 metrov je sklenená podlaha, po ktorej sa môžu návštevníci prejsť.

Ak si chcete vychutnať všetkých šesť hlavných atrakcií v Toronte (Hockey Hall of Fame, Casa Loma, CN Tower, Ontario Science Centre, Royal Ontario Museum, Toronto ZOO), zakúpte si Toronto CityPass. Dá sa zakúpiť online na oficiálnych stránkach, prípadne priamo pri spomínaných atrakciách. CityPass je platný 9 dní. Dospelí platia v prepočte približne 48€, deti 32€.

Necelá polhodinka záberov z Toronta

Zohnať ubytovanie v Toronte je ľahké, jeho ceny sú však pomerne vysoké. Cenovo najvýhodnejšie je ubytovanie v miestnych hosteloch, tie však zvyknú mať dosť nevýhodnú polohu na okraji mesta. Osobne si myslím, že v takýchto mestách sa najviac oplatí ubytovať sa v B&B (nocľah a raňajky) zariadeniach.

Štvorhviezdičkové zariadenie Downtown Home Inn B&B má pozitívne ohlasy návštevníkov, navyše má aj pomerne dobrú polohu. Nachádza sa v historickej budove z roku 1886, má osobitú atmosféru. Klimatizované izby sú príjemne zariadené, hostia môžu využívať spoločnú kuchynku a veľkú obývaciu miestnosť. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovisko. Izba pre dvoch stojí od 80€/noc.

Názov dvojhviezdičkového Stay Inn Airport South budí dojem, že sa jedná o hotel pri letisku. V skutočnosti je od neho vzdialený 15 minút jazdy. Treba však brať na vedomie, že Toronto je obrovské mesto. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a TV, nechýba ani chladnička. V cene pobytu sú raňajky. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Dvojlôžková izba stojí od 69€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovacími zariadeniami v Toronte? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch nižšie.

1008466_cn_tower___ (1)

Objednať ubytovanie v Toronte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *