Klagenfurt pri jazere Wörthersee

Publikované sep 26, 2013 v kategórii Rakúsko

Klagenfurt pri jazere Wörthersee

Klagenfurt sa nachádza v južnej časti Rakúska, je hlavným mestom spolkovej krajiny Korutánsko. Nepatrí medzi najvyhľadávanejšie turistické oblasti v Rakúsku, napriek tomu má svojim návštevníkom čo ponúknuť.

Leží pri jazere Wörthersee, ktoré patrí medzi najväčšie a najteplejšie jazerá v Alpách. Názov jazera sa v roku 2007 pridal do názvu mesta, oficiálny názov Klagenfurtu je teda Klagenfurt am Wörthersee.

Čo vidieť v Klagenfurte

Historické centrum mesta patrí medzi najkrajšie v širokom okolí, vďaka čomu už niekoľkokrát získalo mesto ocenenie Europa Nostra. Staré námestie tvoria krásne renesančné budovy, príjemnú romantickú prechádzku môžete zažiť na Novom námestí. Práve tu nájdete symbol mesta – kamennú morskú obludu.

Tip na výlet – pri jazere je tzv. Minimundus. Nachádzajú sa tu miniatúry svetových architektonických skvostov. Obdivovať môžete napríklad zmenšenú Sochu slobody a Eiffelovu vežu.

Počas horúcich letných dní sa miestni obyvatelia aj návštevníci mesta chodia rekreovať na spomínané jazero Wörthersee. Nachádza sa tu najväčšia jazerná pláž v Európe.

Odporúčané hotely v Klagenfurte

V meste a okolí nájdete desiatky ubytovacích zariadení. Väčšina z nich je v ponuke rezervačných systémov, vďaka ktorým môžete vykonať online rezerváciu rýchlo a pohodlne.

Jeden deň v Klagenfurte

Veľmi pozitívne hodnotenia má štvorhviezdičkový ARCOTEL Moser Verdino. Má vynikajúcu polohu v centre mesta, vďaka čomu sú miestne pamiatky a turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Nevýhodou sú spoplatnené raňajky a parkovanie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Ich dizajn je pôsobivý a štýlový, sú zariadené na počesť rakúskych umelcov. Hostia vo svojich recenziách chvália snaživý a ochotný personál, ktorý rád pomôže s čímkoľvek. Nocľah pre dvoch stojí od 89€/noc.

Pozitívnymi ohlasmi sa pýši aj Seepark Hotel – Congress & Spa, nachádzajúci sa priamo pri jazere. Ako už z názvu vyplýva, súčasťou hotela je veľké wellness centrum. Súčasťou veľkých a priestranných izieb je vlastná kúpeľňa, nechýba ani klimatizácia. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie na verejnom parkovisku. Reštaurácia ponúka tradičné rakúske a medzinárodné špeciality. Okolie ponúka rôzne možnosti na šport a aktívnu dovolenku, v okolí sú napríklad cyklotrasy. Izba pre dvoch sa dá rezervovať od 109€/noc.

Panorama-Klagenfurt_1500x990-1500x990

Objednať ubytovanie v Klagenfurte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *