Třeboň – kúpele a pamätihodnosti

Publikované sep 18, 2013 v kategórii Česko

Třeboň – kúpele a pamätihodnosti

Třeboň sa nachádza v juhozápadnej časti Česka, 22 km od mesta České Budějovice. Je mestskou pamiatkovou rezerváciou, chránenou krajinnou oblasťou a kúpeľným mestom.

Prvá osada na tomto mieste vznikla v 12. storočí, štatút mesta získal Třeboň v roku 1341. V roku 1379 tu bol založený pivovar Regent. Patrí medzi najstaršie pivovary na svete, funguje dodnes. Mesto je veľmi obľúbené medzi turistami.

Aké pamiatky v Třeboni sa oplatí vidieť?

V meste sa nachádza veľké množstvo historických pamätihodností. Zámok Třeboň je jednou z najvýznamnejších, je dokonca národnou kultúrnou pamiatkou. Patrí medzi najväčšie zámocké komplexy v krajine. Nájdete ho na okraji Masarykovho námestia v historickom centre mesta.

Prehliadka mesta a zámku

Na námestí však toho nájdete oveľa viac. Väčšina pôvodných stredovekých domov bola zničená pri masívnom požiari v roku 1562, námestie preto bolo opäť vybudované v renesančnom štýle. V 18. storočí však mesto zastihol ďalší požiar, kvôli očmu museli byť budovy opäť rekonštruované.

Ďalšie pamiatky na Masarykovom námestí:

  • Stĺp Panny Márie a Najsvätejšej Trojice (morové stĺpy)
  • Socha Panny Márie
  • Stará radnica
  • Mestské brány (lemujúce hlavné cesty)
  • Kamene zmiznutých (pamätník obetiam holokaustu)

Třeboňské kúpele

Miestna oblasť patrí medzi najväčšie náleziská rašeliny a slatiny, ktorá má veľký obsah minerálov. Z nich sa tvorí hmota, ktorá je po úprave vhodná na rôzne liečebné a relaxačné procedúry – napríklad slatinné zábaly a kúpele. Sú vhodné na liečbu chorôb pohybového aparátu.

História kúpeľníctva v Třeboni siaha do 19. storočia. Nachádzajú sa tu dva tradičné kúpeľné domy s názvami Bertine kúpele a Kúpele Aurora.

Kde sa ubytovať?

Pokiaľ tu chcete aj prespať, prečítajte si pár tipov na príjemné ubytovanie v Třeboni. Rezervovať ho môžete prostredníctvom rezervačného systému, ponuka je pomerne široká.

Veľmi dobré hodnotenia má štvorhviezdičkový Hotel Zlatá Hvězda, nachádzajúci sa v historickom centre mesta. Vďaka vynikajúcej polohe sú miestne pamiatky v pešej dostupnosti, kúsok od hotela sa nachádza napríklad spomínané námestie a zámok. Súčasťou štýlových izieb je vlastná kúpeľňa. Počas horúcich letných dní môže byť nevýhodou chýbajúca klimatizácia. Súčasťou hotela je tradičná česká reštaurácia, ktorá sa špecializuje aj na pokrmy z rýb. Každý ráno sa v nej podávajú bufetové raňajky, ktoré sú v cene pobytu. Okolitá príroda ponúka veľa možností na aktívny oddych, neváhajte si napríklad požičať bicykle a využiť cyklotrasy pri blízkych rybníkoch. V blízkosti hotela sa nachádza aj športové centrum s tenisovými kurtami a bazénom. Priamo v hoteli majú hostia k dispozícii saunu a vírivku. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Nocľah pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí už od 53€/noc.

Výborné ohlasy u návštevníkov má aj štvorhviezdičkový Penzion Svět, nachádzajúci sa 10 minút chôdze od oboch kúpeľných domov. Nachádza sa v príjemnej prírodnej lokalite pri rybníkoch, okolie je ideálne na cyklistiku, plávanie a rybolov. V blízkosti je aj golfové ihrisko. Súčasťou príjemne zariadených izieb je TV, chladnička a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 35€/noc.

Třeboň-město-27

Objednať ubytovanie v Třeboni!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *