Kde sa ubytovať na Istrijskom polostrove?

Publikované feb 11, 2015 v kategórii Chorvátsko

Kde sa ubytovať na Istrijskom polostrove?

Na chorvátskom polostrove Istria ležia najobľúbenejšie destinácie slovenských dovolenkárov. Výhodou je hlavne poloha, vďaka ktorej sa sem väčšina ľahko dostane autom (resp. autobusom alebo letecky).

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Istria má výborné podmienky na kúpanie – príjemné pláže a priezračné more. Väčšie mestá sa môžu pochváliť i významnými pamiatkami. V tomto článku sa pokúsime pomôcť s výberom vhodného letoviska a ponúkneme tipy na spoľahlivé ubytovanie.

Rušné či pokojné letovisko?

Vo väčšine prípadov je to tak, že mladí uprednostnia väčšie a rušnejšie mestá, kým rodiny s menšími deťmi hľadajú tiché a nenápadné dedinky. Z tohto dôvodu sme pripravili niekoľko tipov, ktoré by mohli byť pri Vašom výbere užitočné.

Veľké rušné letoviská: Pula, Rovinj, Poreč, Vrsar, Opatija, Umag, MedulinFažana
Menšie rodinné letoviská: Funtana, Lanterna, Kanegra, Banjole

V spomínaných väčších mestách nájdete pamätihodnosti, ktoré sú spomienkou na stredoveké dedičstvo Benátok. Žije to tu vo dne i v noci, kým v menších obciach sa po zotmení už príliš nezabavíte. Väčšinou však ležia len pár kilometrov od najbližšieho veľkého mesta a v prípade potreby sa sem dostanete pomerne ľahko. Výhodou pobytu v nenápadnej dedinke je i fakt, že miestne pláže nezvyknú byť preplnené ani počas hlavnej letnej sezóny.

Región na videu

Tipy na apartmány v tichej oblasti

Pre ničím nerušenú dovolenku je ideálna obec Banjole, v ktorej odporúčame štvorhviezdičkové zariadenie Villa Elizabeta. Poloha 150 metrov od pláže, hostia majú k dispozícii posilňovňu a menší bazén. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. V okolí sú malé rodinné reštaurácie a terasy so živou hudbou. Rušná Pula je vzdialená len 7 km. Predchádzajúci hostia chvália čistotu, priestrannosť, rodinnú atmosféru a priateľský personál. Ďalšie recenzie v slovenčine nájdete po kliknutí na názov apartmánov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované. Povinnou výbavou je balkón s výhľadom, TV s plochou obrazovkou, žehliace potreby, kúpeľňa a plne vybavená kuchynka.

Tip – na stránkach rezervačného systému si môžete ubytovacie zariadenia zoradiť podľa rôznych kritérii. Pri výbere môže byť užitočné napríklad zoradenie podľa ceny a hodnotení od hostí, ktorí tu už boli ubytovaní.

Skvelé ohlasy má aj trojhviezdičkové zariadenie Apartments and Rooms Michaela. Leží vyše 1 km od Fažany v dedinke Valbandon, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. Apartmány obklopuje záhrada s ležadlami a grilom, neďaleko sa nachádza obchod s potravinami. Pula je vo vzdialenosti 5 km, ľahko sa sem dostanete z autobusovej zastávky (300 metrov od zariadenia). K dispozícii je bezplatné parkovanie i pripojenie na internet. Menšou nevýhodou je vzdialenosť od pláže (800 metrov), v jej blízkosti je viacero menších pláží. Apartmány sú klimatizované a povinnou výbavou plne vybavená kuchynka s jedálňou. Nechýba ani balkón, TV a kúpeľňa. Čistota, skvelá atmosféra, úžasní majitelia. Po kliknutí na predošlý odkaz zobrazíte všetky hodnotenia od predošlých hostí.

Tip na apartmán v rušnom Poreči

Chcete sa popri kúpaní i poriadne zabaviť, prípadne spoznať zaujímavé pamiatky? Ideálnou voľbou je Poreč, v ktorom odporúčame trojhviezdičkové Apartments Partizanska. Poloha 300 metrov od pláže a historického centra, kde sa nachádza spomínaná bazilika. Tá je najvýznamnejšou pamiatkou celej Istrie a je zapísaná i na zozname UNESCO. Blízko apartmánov nájdete reštauráciu a obchod s potravinami. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet i parkovisko pre ubytovaných hostí. Tí chvália skvelú polohu, čistotu, vybavenie ubytovacích jednotiek a britského majiteľa s priateľským prístupom. Kliknutím na názov apartmánov zobrazíte všetky recenzie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované. Súčasťou apartmánov je plne vybavená kuchyňa s jedálenským kútom, kúpeľňa so sušičom vlasov, práčka a TV s plochou obrazovkou.

rovinj-istria-croatia-2-51245-m

Objednať ubytovanie v Istrii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *