Kde sa ubytovať v českom Moste?

Publikované okt 9, 2013 v kategórii Česko

Kde sa ubytovať v českom Moste?

České mesto Most sa nachádza v severozápadnej časti krajiny, zhruba 30 km od hraníc s Nemeckom. V druhej polovici 20. storočia bolo toto mesto dosť negatívne poznačené ťažbou uhlia.

Prvé zmienky o tomto území sa v historických prameňoch datujú do 10. storočia. Medzi rokmi 1455 a 1515 bolo mesto poškodené vlnou masívnych požiarov, kvôli čomu bolo prestavané. Z tejto doby pochádza renesančná radnica a najznámejšia miestna pamiatka – Kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Propagačné video mesta Most

Väčšina návštevníkov charakterizuje Most ako postkomunistické a priemyselné mesto, ktoré nie je pre hostí moc atraktívne. Z tohto dôvodu nie je vyhľadávané medzi turistami. Niektorí ľudia sem však občas zavítajú z rôznych dôvodov, akým je napríklad pracovná cesta. Pokiaľ sa sem chystáte a plánujete prespať, prečítajte si tipy na ubytovanie nižšie.

Tipy na hotely

V meste sa nachádzajú 3 známejšie ubytovacie zariadenia – Hotel Cascade, Hotel Nautico a Hotel Pohádka. Všetky tri majú priemerné hodnotenia od hostí, v tomto článku si bližšie povieme o prvých dvoch menovaných.

Spomedzi týchto troch je najlepším pravdepodobne trojhviezdičkový Hotel Cascade. Nachádza sa v centre mesta a je najväčším hotelom v Moste. Vďaka výhodnej polohe sú miestne pamiatky v pešej dostupnosti. Izby pôsobia moderne, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet. Bezplatné Wi-Fi je dostupné iba vo verejných priestoroch, parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je však bezplatné. V cene pobytu sú raňajky, počas dňa je možné stravovať sa v hotelovej reštaurácii. Dvojlôžková izba stojí od 44€.

Hotel Nautico je od centra mesta vzdialený 10 minút chôdze. Izby sú veľké a moderné, spčasťou je vlastná kúpeľňa so sprchou. Hostia si môžu rezervovať aj apartmán, v ktorom je plne vybavená kuchynka. Súčasťou hotela je pizzeria s vonkajšou terasou, hostia majú k dispozícii aj kaviareň. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, zdarma je aj parkovanie na hotelovom parkovisku. Raňajky sú spoplatnené. Izba pre dve osoby stojí od 43€/noc.

IMG_7353

Objednať ubytovanie v Moste!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *