Pláže a apartmány v letovisku Jadranovo a okolí

Publikované mar 6, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pláže a apartmány v letovisku Jadranovo a okolí

8 km od Crikvenice a 26 km od Rijeky leží na slnečnom pobreží malé pobrežné letovisko Jadranovo. Nie sú tu žiadne veľké hotely, turisti sem cestujú za pokojnou dovolenkou.

Záujem dovolenkárov využívajú miestni obyvatelia, ktorí poskytujú apartmány na prenájom za veľmi výhodné ceny. V tomto článku poskytneme pár tipov na overené zariadenia, kompletnú ponuku nájdete na stránkach rezervačných systémov.

Podmienky na kúpanie

Dôvodom pre dovolenku v Chorvátsku je pre väčšinu turistov prímorská poloha a vhodné podmienky na kúpanie. Rovnako je tomu tak aj v Jadranove. Vyhľadávaná je napríklad zátoka Havišće, okolo ktorej je vybudovaný aj jednoduchý turistický komplex. Pláž v zátoke tvoria okruhliaky, veľmi príjemné je aj obklopenie vegetáciou (borovicové lesy, olivovníky). Pozdĺž pobrežia sa nachádza viacero ďalších malých pláží.

Video z Jadranova

Za plážami sa určite oplatí zájsť aj do blízkej Crikvenice. More v oblasti je mimoriadne čisté, vďaka čomu sú viaceré miestne pláže označené modrou vlajkou. Treba si však dávať pozor na morských ježkov.

Ako vybrať ubytovanie?

Pri výbere ubytovania odporúčam sledovať hodnotenia predošlých hostí spolu s ich komentármi – s veľkou pravdepodobnosťou sa práve vďaka nim vyhnete nepríjemnému pobytu v zlých zariadeniach.  Ak nenájdete vhodné ubytovanie v Jadranove, skúste si pozrieť ponuku apartmánov a hotelov v Crikvenici.

2 overené apartmány

Predchádzajúci hostia si veľmi pochvaľujú trojhviezdičkovú Villa Antonia. Je pomenovaná podľa majiteľky, ktorá je veľmi ochotná a príjemná. Veľkou výhodou je poloha, najbližšia kamienková pláž je vzdialená len 80 metrov od zariadenia. V podobnej blízkosti je aj centrum Jadranova, v ktorom nájdete napríklad reštaurácie, obchod s potravinami a autobusovú zastávku. Vďaka dobrému napojeniu na verejnú dopravu sa ľahko dostanete napríklad do spomínanej Crikvenice. Vilu obklopuje záhrada, v ktorej je možné grilovať. Ubytovacie jednotky sú veľmi dobre vybavené. Všetky štúdiá a apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je zariadený balkón s výhľadom (more alebo záhrada). Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchyňa, v ktorej nechýba napríklad mikrovlnka, hriankovač a kávovar. Niektoré jednotky majú aj extra veľké postele pre maximálne pohodlie návštevníkov. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Rezerváciu je možné uskutočniť kliknutím na názov zariadenia (odkaz vyššie).

Cenovo výhodnejšie je trojhviezdičkové zariadenie Apartments Glasnović. Pláž je vzdialená 300 metrov, centrum letoviska je vo vzdialenosti 700 metrov. V okolí nájdete pekáreň, obchod s potravinami a autobusovú zastávku. Apartmány sú klimatizované, ich samozrejemou súčasťou je zariadený balkón, obývačka, kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovým kútom) a kuchynka s jedálňou. Hostia majú k dispozícii súkromné parkovisko (zdarma), v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Bay_of_Lokvišće,_Jadranovo,_Croatia_(8)

Objednať ubytovanie v Jadranove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. paráda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *