Čo vidieť a kde sa ubytovať v Ancone?

Publikované apr 29, 2014 v kategórii Taliansko

Čo vidieť a kde sa ubytovať v Ancone?

Čoraz viac ľudí sa odhodláva k cestovaniu na vlastnú päsť a kvôli vybaveniu letnej dovolenky už nemusí chodiť do cestovnej kancelárie. Stačí len rezervovať vybavenie a vyriešiť dopravu – napríklad kúpou letenky.

Ideálnymi destináciami na cestovanie „po vlastnej osi“ sú letoviská na pobreží Jadranu. Dnes si povieme o talianskej Ancone, ktorá je hlavným mestom regiónu Marche. Dovolenkárom ponúka kombináciu historických pamiatok a krásnych pláží v okolí.

Aké pamiatky sa tu oplatí vidieť?

Anconu založili starovekí Gréci. Má za sebou bohatú a významnú históriu, na ktorú dnes môžeme spomínať napríklad prostredníctvom pamätihodností. Najvýznamnejšou je katedrála San Ciriaco, nachádzajúca sa nad mestom. Bola postavená v priebehu 12. storočia v románskom štýle, má tvar latinského kríža. Za ďalšími pamiatkami sa vyberte do pôsobivého historického centra mesta, v ktorom môžete zavítať aj do niektorej z mnohých kaviarní.

Tip – Ancona má prekrásny park s názvom Il Parco del Conero.

V okolí Ancony sú výborné podmienky na kúpanie, v blízkosti sa nachádza napríklad populárna Palmová riviéra. Nájsť tu môžete všetky typy pláží, od piesočnatých až po skalnaté. Zoznam niektorých pláží spolu s obrázkami si môžete prezrieť tu.

Kde nájsť dobré ubytovanie?

Osobne väčšinou preferujem rezervačné systémy, cez ktoré si môžete ľahko vyfiltrovať a porovnať kvalitné ubytovacie zariadenia. Samé pozitívne hodnotenia má vidiecky dom Fiori del Conero. Poloha v krásnom kopcovitom prostredí s výhľadom na Jadranské more, približne 3 km od historického centra Ancony. K populárnym plážam spomínaným vyššie sa dostanete za 20 minút jazdy. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Klimatizované izby majú terasu s výhľadom na more, nechýba ani vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Pre maximálne pohodlie si môžete užiť spánok na extra veľkých posteliach. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia.

HD Zábery z Ancony

Cenovo výhodné a veľmi príjemné ubytovanie poskytuje B&B Glicine. Miernou nevýhodou je poloha 12 km od Ancony, zariadenie je však v krásnom prírodnom prostredí plnom kvetín a ovocných stromov. Hostia majú k dispozícii aj slnečnú terasu a gril. V cene pobytu sú raňajky, v celom areáli je dostupné Wi-Fi pripojenie na internet. Parkovanie je taktiež zdarma. Súčasťou izieb je ventilátor a kúpeľňa. Kliknutím na odkaz vyššie si môžete zobraziť recenzie predchádzajúcich návštevníkov ceny nocľahu.

ancona-377294-m

Objednať ubytovanie v Ancone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *