Malý a príjemný dalmátsky Vinjerac

Publikované mar 25, 2014 v kategórii Chorvátsko

Malý a príjemný dalmátsky Vinjerac

Už ste si vybrali destináciu na tohtoročnú dovolenku v Chorvátsku? Ak preferujete menšie letoviská, skúste napríklad pomerne neznámy Vinjerac. Podľa mnohých názorov je jedným z najpríjemnejších miest v oblasti Dalmácie.

Táto bývalá rybárska osada leží približne 35 km od známeho mesta Nin. Hotely by ste tu hľadali márne, veľkej obľube sa tešia apartmánové zariadenia. V tomto článku prinášame tipy na spoľahlivé apartmány.

Čo nájdete v meste?

Vo centre Vinjeracu nájdete reštaurácie, kaviarne, tržnicu a obchod s potravinami. Na kolonáde pri pobreží je aj pošta a informačné centrum. Za väčšími obchodmi treba vycestovať do mesta Posedarje (vzdialené 7 km), kde je aj najbližšia nepretržitá pohotovosť a lekáreň.

Pláže a atrakcie

Skalnaté pobrežie skrýva niekoľko zálivov s príjemnými plážami, ktoré tvorí hlavne štrk. Vstup do čistého mora je plynulý, vhodný pre deti a neplavcov. Vďaka obklopeniu Jadranským morom a vápencovým pohorím s názvom Velebit dochádza ku cirkulácii vzduchu, čím sa miestna oblasť stáva vhodná pre ľudí s dýchacími problémami.

Pár pobrežných záberov

V blízkom i širšom okolí môžete spoznávať krásy Chorvátska v národných parkoch Paklenica (8 km), Kornati (40 km), alebo v najznámejších Plitvických jazerách (80 km).

Ako vybrať správne ubytovanie?

Ako sme už spomínali na začiatku, ubytovanie vo Vinjeraci poskytujú hlavne apartmánové zariadenia. Vynikajúce ohlasy má hlavne trojhviezdičkový Aparthotel Buratovic. Predchádzajúci hostia si pochvaľujú pekné zariadenie areálu a čistotu, skvelú kuchyňu, priateľský personál a tichú polohu. Všetky apartmány sú klimatizované, niektoré majú aj balkón s výhľadom na more. Samozrejmou súčasťou je kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa so sprchovým kútom. Každý apartmán má jednu alebo viacero spální. Parkovanie je k dispozícii zdarma, Wi-Fi pripojenie je však spoplatnené. Za poplatok sú dostupné aj raňajky. Recenzie návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Výbornými hodnoteniami sa môže pochváliť aj štvorhviezdičkové zariadenie Aparthotel Tamarix. Poloha priamo pri mori a kamenistej pláži. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) majú výhľad na more alebo záhradu. Ich súčasťou je klimatizácia, kúpeľňa a kuchynka. Niektoré apartmány sú dvojpodlažné. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku. Neváhajte si zobraziť recenzie predchádzajúcich hostí kliknutím na názov zariadenia.

18086820

Objednať ubytovanie vo Vinjeraci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *