Pokojná chorvátska dovolenka v Petrčane

Publikované jan 22, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pokojná chorvátska dovolenka v Petrčane

Malá rybárska dedinka, avšak zároveň obľúbené turistické letovisko. Niekoľko stoviek obyvateľov Petrčane sa okrem rybolovu živí aj poľnohospodárstvom a službami v oblasti cestovného ruchu.

Petrčane leží na diaľnici medzi Ninom a Zadarom, od ktorého je táto obec vzdialená približne 13 km. Dovolenkári si môžu vybrať spomedzi desiatok ubytovacích zariadení, v tomto článku nájdete tipy na overené apartmány.

Pláže a kúpanie

Podľa mnohých názorov je Jadranské more v oblasti Petrčane najčistejšie v celom Chorvátsku. Dôvodom sú morské prúdy. Ďalšou veľkou výhodou sú borovicové lesy, ktoré obklopujú miestne pláže. Ich príjemný tieň určite oceníte počas letných horúčav. Pobrežie tvorí niekoľko kilometrov pláží, ktoré sú tvorené prevažne kamienkami.

Západ slnka v Petrčane

Ďalšie možnosti na kúpanie nájdete v spomínanom Zadare, ktorý sa môže pochváliť plážou ocenenou modrou vlajkou. Takáto pláž je aj v mestečku Zaton, ktoré je od Petrčane vzdialené niekoľko kilometrov.

Overené spôsoby na hľadanie ubytovania

Osobne preferujem najznámejšie rezervačné systémy. V ponuke sú desiatky rôznych apartmánov a hotelov (tie sú hlavne v rekreačnej časti Punta Skala). Pred rezerváciou si dôkladne prečítajte hodnotenia predošlých návštevníkov, ktoré Vám určite pomôžu pri správnom výbere.

2 tipy na overené apartmány

Vynikajúce hodnotenia majú Apartments 2A v spomínanej časti Punta Skala. Centrum Petrčane je vzdialené 800 metrov, more je vo vzdialenosti 150 metrov. Návštevníci chvália milý personál, výhodnú polohu, kvalitné vybavenie apartmánov. Zariadenie obklopuje záhrada s posedením a grilom. Variť si môžete vo vlastnej kuchynke, najbližší obchod s potravinami je len kúsok od apartmánov. Samozrejmou súčasťou je klimatizácia, zariadená terasa, vlastná kúpeľňa s fénom a extra dlhé postele. Nechýba ani TV. Ubytovaní hostia majú k dispozícii súkromné parkovisko zdarma a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hodnotenia hostí a aktuálne ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Veľkej obľube sa tešia aj trojhviezdičkové Apartments Ana. Veľkou prednosťou zariadenia je perfektná poloha. Kamienková pláž je vo vzdialenosti 30 metrov, v bezprostrednej blízkosti nájdete pekárne, trh s čerstvými rybami, obchody a reštaurácie. Predošlí hostia si pochvaľujú priateľských majiteľov, dobrú vybavenosť a príjemné prostredie. Všetky klimatizované apartmány majú balkón s výhľadom na more, samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálňou. Nechýba ani obývačka s posedením a TV. Príjemným prekvapením je laptop a gril. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie zdarma. Ceny apartmánov a recenzie návštevníkov si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia (odkaz vyššie).

1104451_petrcane

Objednať ubytovanie v Petrčane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. 2 osoby/dôchodci/ a + malý psík od 25.8 do 28.8.2016 nenáročné ubytovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *