Dovolenka v malej chorvátskej obci Klenovica

Publikované nov 13, 2013 v kategórii Chorvátsko

Dovolenka v malej chorvátskej obci Klenovica

Chorvátska dedinka Klenovica je malé turistické letovisko v rovnomennej zátoke. Leží 10 km od mesta Novi Vinodolski a 17 km od Senju. Počas leta sem mieri množstvo dovolenkárov, trvalý pobyt tu však má iba 300 obyvateľov.

Zdrojom obživy je pre nich okrem pestovania viniču a rybolovu najmä cestovný ruch. Ak sa sem chystáte zavítať, s najväčšou pravdepodobnosťou si rezervujete napríklad apartmán. Kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov.

Aké pláže navštíviť?

Pár kilometrov od Klenovice (pri meste Novi Vinodolski) je zátoka Lišanj. Nájdete tu pláž, ktorá bola vďaka svojej vysokej kvalite ocenená modrou vlajkou. Tvorí ju piesok a drobné kamienky, je špeciálne upravená pre invalidov. Pred vysokými horúčavami sa môžete skryť v tieni borovicových lesov. Priamo v Klenovici si môžete užiť kúpanie v menších romantických zátokách.

Zábery z dovolenky v Klenovici

Kde hľadať ubytovanie?

Ako sme už spomínali, Klenovica je veľmi malé letovisko. Hotely tu nenájdete, ubytovať sa však môžete v apartmánoch (nižšie ponúkame 2 tipy na kvalitné zariadenia). Širšiu ponuku ubytovacích zariadení nájdete v blízkych väčších letoviskách, napr. Crikvenica.

Tipy na kvalitné apartmány

Výnimočne pozitívne hodnotenia majú trojhviezdičkové Principium Apartments. Hostia vo svojich recenziách chvália skvelú polohu, výhodnú cenu, príjemných majiteľov, čistotu apartmánov. Najbližšia pláž je vzdialená 150 metrov, v podobnej blízkosti sú aj potraviny a tradičné reštaurácie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more hory. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kompletne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. V obývačke nechýba pohovka a TV. Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko môžu hostia využívať bezplatne. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Výborné hodnotenia má aj štvorhviezdičkové apartmánové zariadenie Casa del Sole. Hostia vo svojich recenziách spomínajú ústretový personál, príjemné prostredie, čisté pláže s priezračnou vodou. Tie sú od apartmánov vzdialené zhruba 100 metrov. V bezprostrednej blízkosti je obchod s potravinami, do niekoľkých minút chôdze sa dostanete aj k reštauráciám a pizzériám. Všetky apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more. Vybavenie tvorí jedna alebo viac spální, vlastná kúpeľňa a vybavená kuchynka s jedálenským kútom. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hodnotenia hostí a ceny apartmánov sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

klenovica_02

Objednať ubytovanie v Klenovici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *