Porovnanie hotelov v Přerove

Publikované dec 3, 2013 v kategórii Česko

Porovnanie hotelov v Přerove

Přerov sa nachádza v západnej časti Česka, 22 km od mesta Olomouc. Nepatrí medzi významné turistické destinácie, je však dôležitou dopravnou križovatkou a sídlia tu viaceré priemyselné podniky.

Historické pramene uvádzajú prvú zmienku o meste v roku 1131. V roku 1256 bol Přerov povýšený kráľom Přemyslom Otakarom II. na kráľovské mesto. Najväčší rozvoj zaznamenal v 20. storočí počas éry komunizmu, kedy stúpol počet obyvateľov a rozvíjal sa priemysel.

Aké pamiatky v Přerove sa oplatí vidieť?

Časť historického centra mesta je od roku 1992 mestskou pamiatkovou zónou. Jeho súčasťou je Horné námestie, v ktorom môžu návštevníci obdivovať pôvodné meštiacke domy z 15. storočia. Blízko námestia je Přerovský zámok, ktorý bol vybudovaný na mieste pôvodného románskeho hradu. Jeho súčasťou je Múzeum Komenského.

Zábery z miestnych pamätihodností

Tipy na ubytovanie

Do Přerovu nezvykne chodiť veľa turistov, z tohto dôvodu sa tu nenachádza veľa ubytovacích zariadení. Online rezervačné systémy momentálne ponúkajú iba niekoľko možností na ubytovanie v Přerove – napríklad Hotel Jana, Hotel FIT a Hotel Na Jižní.

Najlepšie hodnotenia spomedzi spomínaných hotelov má trojhviezdičkový Hotel Na Jižní. Je situovaný v tichej časti mesta, vďaka dobrému napojeniu na verejnú dopravu sa však do centra dostanete rýchlo a pohodlne. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a TV, hostia majú k dispozícii aj spoločnú kuchyňu. Lákadlom je hotelové wellness centrum, v ktorom sa nachádza sauna a malý bazén. Voľný čas je možné vyplniť hraním bowlingu, stolného tenisu a petangu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, spoplatnené raňajky. Noc pre dvoch stojí od 49€.

Hodnotenia ostatných hotelov v Přerove sú dosť zlé, radšej sa im vyhnite. Hotel FIT sa prezentuje ako trojhviezdičkový hotel s kvalitne zariadenými izbami, na ktorých nechýba napríklad vlastná kúpeľňa a balkón. V cene pobytu sú raňajky a parkovanie zdarma, Wi-Fi pripojenie je taktiež bezplatné. Návštevníci hotela sa sťažujú na veľmi zlé služby, nechutné raňajky, pomalý internet, staré TV na izbe, nočný hluk a zastaralé zariadenie. Dvojlôžková izba stojí od 70€/noc. Neodporúčame.

prevziať

Objednať ubytovanie v Přerove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *