Pokojné rodinné letovisko Veli Rat

Publikované júl 10, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pokojné rodinné letovisko Veli Rat

V najsevernejšej časti ostrova Dugi otok leží drobná prístavná dedinka Veli Rat. Najbližší trajektový prístav je v obci Brbinj (18 km), ktorá má spojenie so Zadarom. Bližšia Božava (7 km) má iba lodné spojenie.

Veli Rat vyhľadávajú napríklad rodiny s menšími deťmi, ktoré preferujú tiché a pokojné dovolenkové destinácie. Často sem zvyknú zavítať aj športoví rybári, potápači (vynikajúce podmienky na potápanie) a jachtári.

Atrakcie

Obľúbeným vychádzkovým cieľom obce je maják. Okrem neho sa tu žiadne zaujímavé atrakcie nenachádzajú, môžete sa však vybrať na výlet do okolia. Pešo sa dá prísť napríklad do dedinky Soline, v ktorej stojí farný kostol z 15. storočia. Za pamiatkami sa môžete vybrať aj do spomínanej Božavy, kde je viacero sakrálnych stavieb a pôvodné meštiacke domy s pozostatkami opevnení.

Kam sa vybrať za kúpaním?

Dobré podmienky na kúpanie sú v blízkosti majáku. Pomerne blízko je jedna z najkrajších pláží v oblasti s názvom Sakarun. Tvoria ju kamienky a príjemné piesočnaté dno, z Božavy sem pravidelne premáva turistický vláčik. Je vhodná na rôzne športové aktivity, vstup do krásneho a čistého mora je veľmi plynulý. K dispozícii je plážový bar.

Pár záberov na more

Tip na apartmán

Priamo pri pláži a 600 metrov od centra obce leží trojhviezdičkové apartmánové zariadenie Apartments Juliana. V okolí je aj obchod s potravinami, reštaurácia so špecialitami z morských plodov a autobusová zastávka, z ktorej sa môžete dostať do ostatných častí ostrova. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie, nevýhodou je však chýbajúce pripojenie na internet. Priestranné apartmány sú klimatizované a veľmi moderne zariadené. Ubytovať sa tu môže 5 osôb, k dispozícii sú 2 spálne. Samozrejmosťou je zariadená terasa s výhľadom na more, plne vybavená kuchynka s jedálňou, obývačka s posedením a LCD TV a kúpeľňa so sušičom vlasov. Pre zobrazenie aktuálnych cien kliknite na názov apartmánov.

9831695

Objednať ubytovanie vo Veli Rate!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *