Atrakcie letoviska Slano neďaleko Dubrovníka

Publikované jún 16, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie letoviska Slano neďaleko Dubrovníka

V južnej časti Chorvátska, len 27 km od slávneho Dubrovníka, leží menšie prístavné mestečko Slano. Dlhú tradíciu tu má poľnohospodárstvo (olivy, vinič, ovocie, tabak), rybolov a zber liečivých byliniek.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je aj cestovný ruch. Mesto utrpelo škody počas vojny v rokoch 1991-1992, kedy bol vypálený aj Hotel Admiral. Opäť sa otvoril v roku 2008 a dnes je z neho luxusný päťhviezdičkový rezort.

Atrakcie a pamiatky

História Slana je úzko spätá s Dubrovníkom. Od roku 1399 bolo mesto totiž súčasťou Dubrovníckej republiky. Sídlil tu aj dubrovnícky miestodržiteľ, jeho palác bol prestavaný v 19. storočí. Dnes tu môžete obdivovať pozostatky z barokového a renesančného obdobia, za významnými pamiatkami sa však musíte vydať do Dubrovníka.

Najlepšie pláže

Pláže v Slane tvoria okrúhle kamienky, more je čisté a teplé. Až k brehu siahajú okolité borovicové lesy. Najkrajšia pláž je pri hoteli Osmine, vďaka svojej kvalite dostala v minulosti ocenenie modrá vlajka. Pekná pláž je aj pri hoteli Admiral. Zábery z miestnych pláží si môžete prezrieť napríklad cez Youtube. Za kúpaním sa môžete vybrať aj do letovísk v blízkom okolí.

Pozrite si Slano na videu

Kde sa ubytovať?

V meste sa nachádzajú spomínané hotely, menšie kempy v okolí a hlavne apartmány. Pre kompletnú ponuku odporúčame prezrieť stránky rezervačných systémov, kde si môžete prezrieť aj hodnotenia predošlých návštevníkov konkrétnych zariadení. Práve tie Vám môžu pomôcť so správnym výberom vhodného miesta k pobytu. Ak preferujete ubytovanie v hoteli, jednou z možností môže byť trojhviezdičkový Hotel Osmine. Práve pri ňom sa nachádza spomínaná skvelá pláž. V cene pobytu je stravovanie formou all-inclusive, hostia majú k dispozícii aj bezplatnú požičovňu bicyklov, surfov, opatrovanie detí, zábavný program a rôzne športové zariadenia. Ochotný personál Vám pomôže zorganizovať výlet do Dubrovníka. Súčasťou komplexu je vonkajší bazén s barom. Vo verejných priestoroch je bezplatné Wi-Fi, hostia môžu bez poplatku využívať aj hotelové parkovisko. Klimatizované a priestranné ubytovacie jednotky sú vybavené balkónom s výhľadom na more. Nechýba ani kúpeľňa s vaňou a trezor. Fotky si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela.

Cenovo výhodné ubytovanie v Slane poskytuje dvojhviezdičkový Guest House Pavkovic, ktorý je situovaný len 150 metrov od pláže. Obklopuje ho záhrada, v ktorej majú hostia k dispozícii gril. V blízkosti sú reštaurácie a kaviarne, nevýhodou je však vzdialenejší (1,5 km) obchod s potravinami a pošta. Raňajky sú spoplatnené, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Izby sú klimatizované, ich súčasťou je kúpeľňa, chladnička a rýchlovarná kanvica. V apartmánoch nájdete aj žehliace potreby a vlastnú kuchynku. Prehľad cien a možností rezervácie nájdete po kliknutí na názov penziónu.

d_1

Objednať ubytovanie v Slane!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *