Recenzie pláží a tipy na najlepšie ubytovanie v Sarti

Publikované aug 1, 2015 v kategórii Grécko

Recenzie pláží a tipy na najlepšie ubytovanie v Sarti

Pri zmienke o cestovaní k moru autom sa väčšine dovolenkárom v hlave automaticky vybaví Chorvátsko, niektorým možno Taliansko. Niektorí Slováci si však obľúbili pláže v ďalekom Grécku.

Ak niečo podobné láka aj Vás, určite si vyberte mestečko Sarti. Samé pozitívne ohlasy, čistota, krásna pláž. Veľmi dôležitou súčasťou pobytu je výber správneho ubytovania – nižšie ponúkneme pár tipov.

Vyhľadávané letovisko

Sarti nájdete na polostrove Chalkidiki, je situované na juhovýchodnom pobreží časti Sithonia. Pôvodne bolo malou rybárskou osadou, krásne pláže a prostredie sa však postarali o rozvoj cestovného ruchu. Príjemný zážitok z dovolenky zabezpečí i pohostinnosť miestnych obyvateľov a čistá príroda. Od roku 1993 sa Sarti môže pýšiť i ocenením od Európskeho spoločenstva, ktoré obdržalo sa mimoriadne čisté ovzdušie. To dokonca pozitívne vplýva i na rôzne dýchacie problémy a iné ochorenia.

Tipy na pláže

Hlavná pláž v Sarti je veľmi dlhá, dosahuje dĺžku až 4 km. Tvorí ju jemný piesok, vstup do vody je veľmi pozvoľný – ideálne i pre rodiny s menšími deťmi. More je tyrkysové, čisté a priezračné, niekedy sú tu pomerne veľké vlny – vhodné pre priaznivcov vodných športov, napr. windsurfingu. Pláž majú v obľube aj potápači. Obklopujú ju taverny a plážové bary, pred ktorými zvyknú byť slnečníky a lehátka. Popri kúpaní si môžete vychutnať výhľad na vrch Mount Athos s nadmorskou výškou 2033 metrov nad morom.

Pláže v Sarti a okolí sú veľmi rôznorodé, niektoré patria medzi najlepšie v celej krajine. Okrem klasických pláží tu nájdete i kempové pláže a nenápadné zátoky.

1,5 km severne od mestečka leží zátoka Achlada s troma menšími plážami. Nachádza sa tu i malý prístav pre lode a rybárov. Piesok, čistá voda, tiché miesto, kemping. Počas svojej návštevy by ste určite nemali vynechať tzv. „pomarančovú“ pláž Orange Beach, ktorá je situovaná 6 km od Sarti. Biele kamene, borovicové lesy, krištáľovo čistá voda a skvelý výhľad na okolie. Nechýba ani kvalitný plážový bar, slnečníky a lehátka. Vyzerá to tu naozaj krásne, z tohto dôvodu však často býva pomerne preplnená. Okolie ponúka množstvo ďalších vynikajúcich pláží – počas svojej dovolenky sa môžete kúpať každý deň na inej (ďalšia veľká výhoda cestovania s autom). Recenzie ďalších okolitých pláží si môžete prečítať v angličtine na stránke sarti.gr.

Tu sa oplatí ubytovať

Niektorí turisti sem prídu prostredníctvom cestovky, iní sa rozhodnú pre dovolenku na vlastnú päsť a sami si zarezervujú ubytovanie. Má to viacero výhod – okrem nižšej ceny máte oveľa väčšiu slobodu vo výbere a môžete si zvoliť akýkoľvek termín. Príjemné ubytovanie v Sarti poskytuje napríklad apartmánové zariadenie Phoenix Studios, ktoré má vynikajúce ohlasy od predošlých návštevníkov. Chvália napríklad polohu (100 metrov od pláže), čistotu, príjemný personál a kvalitné služby (odporúčam kliknúť na názov zariadenia a prečítať všetky hodnotenia). V okolí je množstvo reštaurácii, kaviarní a obchodov s potravinami. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie i neďaleké parkovisko. Štúdiá sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na záhradu. Povinnou výbavou je i plne vybavená kuchynka, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa so sušičom vlasov.

Zábery z pobrežia

V centre mestečka nájdete Iliadis House, jednou z najväčších predností je poloha pri pláži (50 metrov). Príjemné apartmány, čistota, priateľský majitelia, kvalitné vybavenie. Všetky recenzie sa zobrazia po kliknutí na predošlý odkaz. V blízkom okolí nájdete reštaurácie a obchody. V celom areáli je dostupné Wi-Fi pripojenie, využiť môžete i súkromné parkovisko pre ubytovaných hostí. Klimatizované štúdiá majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu a kuchynku. Raz za niekoľko dní sa upratuje a vymieňa posteľná bielizeň.

wave-1-88515-m

Objednať ubytovanie v Sarti!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *