Jadranský Pisak sa pýši príjemnými plážami

Publikované jún 19, 2014 v kategórii Chorvátsko

Jadranský Pisak sa pýši príjemnými plážami

Medzi letoviskami Baška Voda a Omiš leží prístavná obec Pisak, nachádzajúca sa pri Jadranskej magistrále. Pýši sa čistotou a krásnymi plážami, každú letnú sezónu je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou.

Miestni obyvatelia sa od nepamäti živili rybolovom a poľnohospodárstvom, vyrába sa tu skvelý olivový olej a červené víno. Na miestnom trhu si môžete každý deň kúpiť čerství ryby, ovocie a zeleninu.

História a pamiatky

Na dovolenku do Chorvátska sa jazdí kvôli kúpaniu v mori, niektorí turisti si však radi pozrú aj miestne pamiatky. Najstaršou sakrálnou pamätihodnosťou v Pisaku je kostolík svätého Marka z 13. storočia. Bol postavený na príkaz benátskeho obchodníka, symbolizuje poďakovanie Bohu za záchranu pred prepadnutím pirátmi. Neskôr bol upravovaný, v 20. storočí pribudla veža.

Zábery z dovolenky v Pisaku

Kúpanie a pláže

Pisak sa rozrastá okolo pobrežia, v jeho centre je miestna zátoka. Nájdete tu rôzne pláže – piesočnaté, kamienkové aj skalnaté. Borovicové lesy siahajú až k brehu krištáľovo čistého mora. Kúpanie je vhodné i pre rodiny s menšími deťmi, na svoje si prídu aj priaznivci vodných športov. K nenápadným opusteným plážam sa môžete dostať aj po romantickej plavbe na prenajatej loďke. Výborné podmienky na kúpanie majú aj pláže známych letovísk v blízkom okolí.

Tip na dobrý apartmán

Ubytovacie kapacity vytvárajú miestni obyvatelia, ktorí prenajímajú dovolenkárom apartmány. Širokú ponuku si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov. 250 metrov od pláže, ktorá je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi, sú situované trojhviezdičkové Apartments Maras. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a prečítať si hodnotenia predošlých návštevníkov, ktoré Vám môžu pomôcť pri správnom výbere zariadenia. V okolí je obchod s potravinami a pekáreň, trochu ďalej je aj autobusová zastávka. K dispozícii je bezplatné parkovanie v garáži (pokiaľ je voľná), nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Hostia môžu využívať spoločnú terasu s grilom. Priestranné apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je jedna alebo viacero spální. Z balkóna si môžete užiť výhľad na more. Samozrejmosťou je zariadená kuchynka s jedálňou, kúpeľňa so sprchovacím kútom, obývačka s LCD TV a extra dlhé pohodlné postele. Pokiaľ máte skúsenosti s nejakými ďalšími apartmánmi v Pisaku, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch nižšie.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Pisaku!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *