Atrakcie a pláže letoviska Mlini

Publikované jún 22, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie a pláže letoviska Mlini

Mlini sú príjemné chorvátske prímorské letovisko, vhodné na strávenie letnej dovolenky. Pre väčšinu Slovákov je však nevýhodou ich poloha. Nachádzajú sa v najjužnejšej časti krajiny, len 12 km od Dubrovníka a 15 km od Cavtatu.

Okrem kúpania tak môžete podniknúť výlety do okolia a vidieť napríklad historické centrum Dubrovníka, ktoré je dokonca zapísané na zozname UNESCO. Výhodou polohy pri tomto známom meste je blízkosť letiska.

Ako sa sem dostať?

Pre dovolenku v Chorvátsku je charakteristická doprava autom, čoraz viac sa však využíva aj letecká doprava. Dubrovnícke letisko Čilipi, patriace medzi najväčšie letiská v krajine, je vo vzdialenosti len 17 km. Využíva sa hlavne počas letnej sezóny, momentálne sa sem dostanete napríklad z Prahy a z Viedne. Z letiska sa do Mlinov môžete dostať napríklad taxíkom a verejnou dopravou. Mestá spájajú autobusy spoločnosti Libertas (linka č. 10,11 a 25).

15 minút HD záberov

Kúpanie a pláže

Na pobreží sa rozprestiera dlhá pláž z menších kamienkov, ktorá nadväzuje na pláže blízkych letovísk. Skvelú atmosféru dotvára borovicový les a skaly. Nájdete tu aj úsek pláže pre nudistov (smerom na dedinku Plat). Vstup do mora je pomerne pozvoľný, na pláži si môžete užiť rôzne vodné športy a atrakcie.

Overené ubytovanie

Nocľah ponúkajú desiatky rôznych zariadení. Ubytovať sa môžete v hoteli, väčšinu kapacít však tvoria apartmánové zariadenia. Medzi ne patria napríklad trojhviezdičkové Apartments Lira. Predošlí hostia chvália predovšetkým vynikajúci prístup ochotnej pani majiteľky, čistotu a skvelé vybavenie. Všetky recenzie si zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz. Apartmány sa nenachádzajú priamo v Mlinoch, ale v blízkej dedinke Soline. Najbližšia pláž je vo vzdialenosti 80 metrov (tvorí ju štrk), v blízkom okolí je aj reštaurácia a autobusová zastávka. Z nej premáva každú polhodinu autobus do Dubrovníka. Ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s úžasným výhľadom na more, TV, rýchlovarná kanvica a vlastná kúpeľňa. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie.

Pár krokov od pláže sa v krásnom prírodnom prostredí nachádza štvorhviezdičková Villas Mlini s vynikajúcim vybavením. Je prepojená s blízkym hotelom Astarea, ubytovaní hostia majú k dispozícii hotelové wellness centrum a vonkajší bazén. V blízkosti je autobusová zastávka, z ktorej sa môžete dostať do okolitých letovísk. Priestranné apartmány sú klimatizované a moderne zariadené, súčasťou každej ubytovacej jednotky je balkón s výhľadom na more. Nechýba ani kuchynka s jedálňou, extra dlhé postele, obývačka s LCD TV, kúpeľňa s vaňou a jedna alebo viacero spální. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie si prezriete po kliknutí na odkaz vyššie.

ADR-MLIHR-5

Objednať ubytovanie v Mlinoch!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *