Vzdialené chorvátske letovisko Klek

Publikované apr 14, 2014 v kategórii Chorvátsko

Vzdialené chorvátske letovisko Klek

Drobná obec a turistické letovisko Klek leží pri Jadranskej magistrále v najjužnejšej časti Chorvátska. V blízkosti sú hranice s Bosnou a Hercegovinou, 8 km od obce je bosnianska destinácia Neum.

Žije tu len niekoľko stoviek obyvateľov, ich zdrojom obživy je hlavne poľnohospodárstvo (olivovníky, ovocie, zelenina) a rybolov (v miestnych vodách je plno rýb). Krásne pláže robia z Kleku vhodnú destináciu na rodinnú dovolenku.

História a atrakcie

Klek bol kedysi súčasťou slávnej Dubrovníckej republiky, neskôr bol pod nadvládou Turkov. Tí sa podľa povesti snažili dobyť hrad týčiaci sa nad obcou. Množstvo z nich zomrelo a z ich tiel sa začal šíriť nepríjemný zápach. Podľa toho vraj hrad pomenovali Smrdengrad. V dnešnej dobe tu môžete obdivovať už iba jeho pozostatky. Neďaleko hradu je veľké pohrebisko. Ďalšou atrakciou je hranolová obranná veža kula Monković s kaplnkou a zbytkami hradieb.

Pláž a okolie

Dnes patrí Klek medzi menšie strediská cestovného ruchu, každoročne sem v lete pricestujú dovolenkári z rôznych kútov Európy. Nachádza sa tu hotel, ubytovacie kapacity však tvoria prevažne apartmány miestnych obyvateľov. V obci nájdete reštaurácie, trhy s čerstvým ovocím a zeleninou, cukráreň, pizzeria, kaviareň, supermarket, poštu, ambulanciu, obchody a zmenáreň.

Tipy na pláže

Po celom pobreží Kleku sa rozpína kamienková pláž. Má pozvoľný vstup do vody, vďaka čomu je vhodná pre rodiny s menšími deťmi. K dispozícii je požičovňa skútrov, vodných bicyklov, slnečníkov a lehátiek. Južne od obce je v malej zátoke piesočnatá pláž Mornačna. Blízko Kleku sú krásne pláže Duboka, Radalj, Repić a Komarna.

Overené ubytovanie

Medzi spoľahlivé apartmány v Kleku patria dvojhviezdičkové Apartments Krstičević, ktoré majú výnimočné pozitívne ohlasy od predošlých hostí. Obrovskou výhodou je súkromná pláž hneď pri zariadení, perfektný prístup a férové ceny. Odporúčam zobraziť recenzie kliknutím na odkaz vyššie. Poloha 500 metrov od centra obce, v blízkom okolí je reštaurácia, bar, obchod s potravinami a autobusová zastávka. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je aj súkromné parkovisko. Apartmány sú priestranné a klimatizované, ich súčasťou je balkón s príjemným výhľadom na more. Nájdete v nich aj obývačku s TV, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom a kuchynku.

Blízko pobrežia sú situované aj dvojhviezdičkové Apartments Deak, ktoré obklopuje záhrada s grilom. Najbližšie potraviny a reštaurácia sú vo vzdialenosti 200 metrov. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Štúdiá sú pomerne malé, avšak veľmi dobre vybavené a cenovo výhodné. Samozrejmosťou je klimatizácia a patio s výhľadom na more, nechýba ani plne vybavená kuchynka s jedálňou. Vo všetkých ubytovacích jednotkách je aj TV a kúpeľňa. Pre zobrazenie aktuálnych cien a fotiek zariadenia kliknite na názov apartmánov.

ADR-KLEHR-7

Objednať ubytovanie v Kleku!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *