Ako sa dovolenkuje v chorvátskej osade Grebaštica?

Publikované feb 3, 2014 v kategórii Chorvátsko

Ako sa dovolenkuje v chorvátskej osade Grebaštica?

Počuli ste už o Grebaštici? Táto malá osada je vzdialená 15 km od Šibeniku, nachádza sa v zátoke pri polostrove Ostrica. Počas leta je obľúbeným turistickým letoviskom.

Miestni obyvatelia sa okrem klasických zdrojov obživy (poľnohospodárstvo, rybolov) venujú aj službám v oblasti cestovného ruchu. Väčšina dovolenkárov si od nich zvykne prenajať apartmán, ktorých ponuku nájdete na rezervačných systémoch.

Turistické atrakcie a pláže

Dejiny Grebaštice siahajú do roku 1298, kedy sa v historických záznamoch objavujú prvé zmienky pod názvom Grebáč. Zachovali sa rôzne pamätihodnosti, prevažne sakrálne pamiatky. Pri kostole sv. Petra a Márie sa nachádza cintorín s rímskym sarkofágom a pozostatky rímskych hradieb. Vďaka výhodnej polohe sa v blízkosti nachádzajú rôzne oblasti vhodné na výlet. Neváhajte navštíviť napríklad národné parky Krka a Kornati.

Cesta k pláži v Grebaštici

Väčšinu návštevníkov však pamiatky nezaujímajú, sú tu totiž kvôli kúpaniu v Jadranskom mori. Na pobreží sú pomerne dlhé pláže, ktoré sú vďaka plynulému vstupu vhodné aj pre rodiny s deťmi. Hlavná mestská pláž je štrková. Hostia si pochvaľujú čistotu mora a obklopenie vegetáciou.

Tipy na apartmány

Predošlí návštevníci Grebaštice si veľmi pochvaľujú trojhviezdičkové zariadenie Apartments Tonka. Výhodná poloha 1 km od centra obce a pár krokov od súkromnej pláže. Ďalšie kamienkové a štrkové pláže sú vo vzdialenosti 200 metrov. Súčasťou apartmánov je balkón s výhľadom na more, samozrejmosťou je kúpeľňa so sprchovým kútom a plne vybavená kuchynka. Súčasťou obývačky je posedenie a TV. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie na súkromnom parkovisku, veľkou nevýhodou je však chýbajúce pripojenie na internet. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Príjemné ubytovanie v Grebaštici za výhodné ceny poskytuje trojhviezdičkové zariadenie Apartments Stari Šibenik. Poloha 300 metrov od pláže, v blízkosti sú obchody s potravinami a reštaurácie. Apartmány obklopuje záhrada s terasou a ihriskom. Všetky ubytovacie jednotky sú odhlučnené, ich súčasťou je balkón s výhľadom. Samozrejmosťou je vlastná kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Hostia si pochvaľujú veľkú priestrannosť apartmánov a príjemný personál, nevýhodou je však chýbajúca klimatizácia. Recenzie zariadenia a ceny ubytovania si môžete zobraziť po kliknutí na názov apartmánov (odkaz vyššie).

Grebastica-24

Objednať ubytovanie v Grebaštici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *