Dovolenka v chorvátskom meste Cavtat pri Dubrovníku

Publikované jan 14, 2014 v kategórii Chorvátsko

Dovolenka v chorvátskom meste Cavtat pri Dubrovníku

15 km južne od Dubrovníka, v najjužnejšej časti Chorvátska, leží mesto Cavtat. Za posledné desaťročia sa z neho stalo moderné letovisko. Nájdete tu luxusné hotely, ale aj klasické ubytovanie v apartmánoch.

Magnetom na dovolenkárov je samozrejme poloha pri Jadranskom mori a krásne pláže. Niektoré sú dokonca ocenené modrou vlajkou, o tom si však povieme nižšie. Poradíme aj s výberom overených ubytovacích zariadení.

Skvelé podmienky na kúpanie

Cavtat sa môže pochváliť dlhými plážami, ktoré sú tvorené drobnými okruhliakmi a hrubým pieskom. Väčšinu z nich obklopuje bujná vegetácia, v ktorej tieni sa môžete schladiť počas horúcich letných dní.

Mesto na videu

Podľa viacerých názorov je najkrajšia pláž na pobreží polostrova Rat v zátoke Tiha. Pekné pláže s pozvoľným vstupom do mora a vhodnými podmienkami aj pre deti sú situované väčšinou pred hotelmi, napríklad Iberostar Albatros a Epidaurus. Spomínaná pláž s modrou vlajkou leží pri hoteli Croatia na severnej strane polostrova Sustjepan. Južnú časť tvorí nudistická pláž.

Za ďalšími plážami sa oplatí vydať na priľahlé ostrovčeky, alebo smerom k Dubrovníku. Pri jeho centre sa nachádza štrková pláž Banje s výhľadom na ostrov Lokrum.

Apartmány so skvelými hodnoteniami

Na stránkach rezervačného systému nájdete desiatky rôznych zariadení ponúkajúcich ubytovanie v Cavtate. Väčšina návštevníkov preferuje apartmány. Výborné hodnotenia má napríklad štvorhviezdičková Villa Ana, vzdialená 300 metrov od historického centra mesta a 500 metrov od promenády. V bezprostrednej blízkosti sú rôzne obchody, kaviarne a reštaurácie. Predchádzajúci hostia chvália vybavenosť a čistotu zariadenia, personál je veľmi snaživý a priateľský. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom. Pozostávajú z jednej alebo viacerých spální, kúpeľne, kuchynky a obývačky s pohovkou a TV. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť kliknutím na názov zariadenia.

Pozitívnymi recenziami predchádzajúcich hostí sa môže chváliť aj trojhviezdičková Villa Mimoza. Je situovaná 1 km od pláže a vyše 2 km od centra mesta v pokojnej oblasti. Súčasťou zariadenia je obchod s potravinami a terasa s výhľadom na more. Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá, apartmány) sú klimatizované, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa, TV a chladnička. V apartmánoch a štúdiách nechýba ani vlastná kuchynka. Hostia môžu zdarma zaparkovať na súkromnom parkovisku, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie. Odporúčame prečítať hodnotenia návštevníkov, ktoré nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

cavtat-01

Objednať ubytovanie v Cavtate!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *