Kúpanie a ubytovanie v talianskom letovisku Rosolina Mare

Publikované apr 10, 2014 v kategórii Taliansko

Kúpanie a ubytovanie v talianskom letovisku Rosolina Mare

70 km od Benátok leží jedna z najpopulárnejších destinácii na talianskom pobreží Jadranského mora. Rosolina Mare má iba pár stoviek stálych obyvateľov a počas zimy je dosť opustená, v lete sem však prúdia desiatky tisíc dovolenkárov.

Pri návšteve tohto mestečka, nachádzajúceho sa v chránenom území prírodného parku rieky Pád (na zozname UNESCO), si budete môcť naplno vychutnať dlhé piesočnaté pláže, ktoré sú pre návštevníkov najväčším lákadlom.

Viac o miestnych plážach

Pláž v Rosolina Mare je dlhá vyše 8 km a široká približne 100 metrov. Vstup do mora je plynulý, vďaka čomu je ideálna aj pre rodiny s menšími deťmi. Väčšina častí pláže je poctivo udržiavaná, avšak spoplatnená. Niekoľko častí je verejných – napríklad na južnej strane je 3 km dlhý pás pláže s bezplatným vstupom. Nie je však udržiavaná a je podstatne menej navštevovaná.

Jazda bicyklom okolo pláže

Letovisko susedí s luxusným ostrovčekom Albarella, ktoré má taktiež viac ako 4 km krásnych pláží. V blízkosti sa vlievajú do mora dve najväčšie talianske rieky. Voda môže byť brakická, ale čistá.

Kde sa oplatí ubytovať?

Výhodná poloha na úzkom dlhom polostrove zabezpečuje, že väčšina ubytovacích zariadení je vzdialená maximálne 500 metrov od mora. Jedna strana však nie je vhodná na kúpanie, preto sa pred výberom ubytovania snažte zistiť, ako ďaleko je Vaše zariadenie od najbližšej pláže.

Tipy na ubytovanie

Cenovo výhodné ubytovanie apartmánového typu poskytuje napríklad Pineta Appartamenti & Ville. Poloha na hlavnom námestí v blízkosti pláže. V bezprostrednom okolí sa nachádzajú rôzne diskotéky a reštaurácie. V cene pobytu je parkovanie, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Štúdiá a apartmány sú jednoducho a príjemne zariadené. Samozrejmou súčasťou je kuchynka s jedálňou, kúpeľňa a jedna alebo viacero spální. Ohlasy predošlých hostí si môžete prečítať kliknutím na odkaz vyššie.

Spomedi miestnych ubytovacích zariadení má najlepšie hodnotenia trojhviezdičkový Hotel Milan, situovaný len 100 metrov od pláže. V cene pobytu sú chutné domáce raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovaní hostia môžu využiť možnosť bezplatného požičania bicyklov. Ubytovacie jednotky sú klimatizované, povinnou výbavou je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa so sprchovým kútom. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela.

rosolina-mare-panorama

Objednať ubytovanie v Rosolina Mare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *