Historická Padova pri Benátkach

Publikované jan 9, 2014 v kategórii Taliansko

Historická Padova pri Benátkach

Historické, univerzitné (Padovská univerzita je jednou z najstarších na svete) a vďaka množstvu pamätihodnostiam aj pútnické miesto. Talianska Padova leží vyše 30 km od Benátok, v centre regiónu Veneto (Benátsko).

Kvôli záujmu turistov je v Padove rozvinutý cestovný ruch, návštevníci si môžu vybrať spomedzi desiatok hotelov a ďalších rôznych ubytovacích zariadení. Ak si chcete vybrať zaručene správne miesto na pobyt, prečítajte si článok do konca.

Aké miesta sa oplatí navštíviť?

Padova patrí medzi najstaršie mestá v severnom Taliansku. Jej predchodcom bolo svojho času veľmi prosperujúce rímske Patavium. Počas stredoveku bola jedným z hlavných centier humanizmu a vedy, pôsobil tu napríklad Galileo Galilei. V roku 1222 bola založená univerzita, ktorá sa stala alma mater pre mnoho významných svetových osobností.

Tip na výlet – Orto Botanico. Najstaršia botanická záhrada na svete, je zapísaná aj v zozname UNESCO.

Začiatkom 13. storočia tu pôsobil svätý Anton Padovský, ktorý je pochovaný v najvýznamnejšej pamätihodnosti mesta s názvom Basilica di Sant’Antonio da Padova. Táto majestátne sakrálna stavba bola postavená v priebehu 13. a 14. storočia. Je situovaná v historickom centre mesta, kde sa nachádza množstvo ďalších vyhľadávaných pamiatok. Hlavným symbolom mesta je však oválne námestie Prato della Valle. V jeho strede sa nachádza park so 78 sochami významných rodákov Padovy.

Kvalitné a cenovo výhodné ubytovanie

Medzi známe hotely s výbornými ohlasmi patrí trojhviezdičkový Hotel Patavium. Okrem skvelej polohy v centre mesta si predošlí hostia vo svojich recenziách pochvaľujú aj ochotný a snaživý personál, bohaté raňajky (v lete sa podávajú v záhrade) v cene pobytu a prvotriedne služby. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi v celom areáli, možnosť ubytovať sa s domácim miláčikom (a deťmi do 6 rokov) je taktiež bez poplatku. Súkromné hotelové parkovisko je spoplatnené. Súčasťou klimatizovaných izieb je okrem kúpeľne a TV s plochou obrazovkou aj trezor a minibar. Nezabudnite si prečítať recenzie predchádzajúcich návštevníkov kliknutím na názov hotela (odkaz vyššie).

Deň v Padove

Správnou voľbou je aj štvorhviezdičkový Best Western Premier Hotel Galileo Padova. Je situovaný na brehu rieky Piovego v blízkosti nákupného centra Giotto. Vďaka dobrému napojeniu na verejnú dopravu (v blízkosti 50 metrov je autobusová zastávka) sa ľahko dostanete napríklad do historického centra Padovy. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Súčasťou hotela je kvalitne vybavené wellness centrum, vstup je spoplatnený. Ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, počas dňa sa môžete najesť v reštaurácii Venezia. Ubytovacie jednotky (štúdiá, apartmány, klasické izby) sú priestranné a klimatizované, samozrejmou súčasťou je kúpeľňa, TV s plochou obrazovkou. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku a umývačku riadu. Aktuálne ceny ubytovania s recenzie predošlých hostí si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

estatua-padova-2-121806-m

Objednať ubytovanie v Padove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *