Tipy na nocľah v poľskom meste Gliwice

Publikované júl 31, 2014 v kategórii Poľsko

Tipy na nocľah v poľskom meste Gliwice

Poľské Gliwice ležia 80 km od Ostravy a približne 30 km od známejších Katovíc. Nepatrí medzi vyhľadávané turistické destinácie, môže sa však pochváliť príjemným historickým centrom s niekoľkými pamiatkami.

Gliwice sú predovšetkým známe ako centrum priemyslu, vedy a kultúry. Okrem iného tu nájdete najväčšiu autoburzu v celej Európe, na ktorej zoženiete naozaj čokoľvek. Na konci článku ponúkame tipy na nocľah.

Čo sa oplatí vidieť?

Názov mesta ste už možno počuli na hodinách dejepisu. V roku 1939 bol zorganizovaný fiktívny prepad rádiostanice, ktorý slúžil ako dôvod na začiatok 2. svetovej vojny. Na ulici Tarnogórska sa nachádza múzeum, v ktorom si môžete tento príbeh vypočuť do detailov. Prehliadka stojí 5 PLN. Stožiar stanice dosahuje výšku 118 metrov, je najväčšou drevenou stavbou na svete. So zveličením je prirovnávaný k Eiffelovej veži v Paríži.

Gliwice sú jedným z najzelenších miest v širokom okolí. Pre relax v prírode odporúčame Chopinov park.

Výborným tipom na príjemnú prechádzku je spomínané historické centrum z 13. storočia, ktoré si dodnes zachovalo svoj stredoveký vzhľad. Čiastočne sa zachovali i mestské hradby z 15. a 16. storočia. Z rovnakého obdobia pochádza Piastovský hrad, niekoľko starých kostolov a pôvodné meštianske domy.

Pár záberov mesta

Kde sa oplatí ubytovať?

Výbornou voľbou pre ubytovanie v Gliwiciach je trojhviezdičkový Hotel Arsenał s pozitívnymi ohlasmi a nízkymi cenami. Obklopuje ho záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia. Podávajú sa v hotelovej reštaurácii, očakávať môžete rôzne tradičné poľské špeciality. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Izby sú klimatizované, odhlučnené a štýlovo zariadené. Nechýba TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa. Po kliknutí na názov hotela si môžete prezrieť recenzie predchádzajúcich návštevníkov.

Nič nepokazíte ani pri nocľahu v Hotel Malinowski, ktorý má taktiež tri hviezdičky a nachádza sa v centre mesta. Hotelová reštaurácia sa špecializuje na pokrmy európskej kuchyne, k dispozícii je aj bar. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu. Hostia môžu využívať súkromné parkovisko a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Povinnou súčasťou ubytovacích jednotiek je TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňa so sušičom vlasov. Niektoré majú aj vírivku. Odporúčam prezrieť fotky a prečítať hodnotenia od predchádzajúcich hostí – stačí kliknúť na názov hotela.

gliwice-01-154013-m

Objednať ubytovanie v Gliwiciach!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *