Tipy na ubytovanie v Brescii a zaujímavosti v okolí

Publikované júl 17, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy na ubytovanie v Brescii a zaujímavosti v okolí

Druhým najväčším mestom talianskeho regiónu Lombardia je Brescia. Je centrom jednej z najdôležitejších priemyselných oblastí, čoraz viac sa rozvíja aj cestovný ruch. Na konci článku nájdete tipy na hotely.

V Brescii môžete obdivovať pamätihodnosti, alebo sa napríklad vybrať na nákupy. Mesto má skvelú polohu medzi jazerami Iseo a Lago di Garda, ktoré sú obľúbeným cieľom dovolenkárov. V širšom okolí sú Alpy.

Čo sa oplatí vidieť?

Mesto má za sebou veľmi dlhú históriu, založená bola pravdepodobne niekedy v neskoršej bronzovej dobe. Prehliadku mesta môžete začať prechádzkou po námestiach a uličkách historického centra, ktorému dominuje Piazza del Foro. Práve tu sa nachádzajú najvýznamnejšie pamätihodnosti mesta z rímskych čias. Ak radi navštevujete múzeá, určite nevynechajte Capitolium s pozostatkami rímskeho chrámu.

Najkrajšie malé mesto na svete

Najkrajším námestím je však Piazza della Loggia, plné architektonických skvostov. Obdivovať tu môžete napríklad rovnomenný palác Palazzo Loggia z 15. storočia, ktorý dnes slúži ako sídlo mestského úradu. V blízkosti je orloj zo 16. storočia. Určite sa oplatí vidieť aj Duomo di Brescia, ktorý sa delí na dve časti – starý dóm z 11. storočia a nový dóm z 19. storočia.

Tipy na overené hotely

Pozitívne ohlasy a férové ceny má štvorhviezdičkový Best Western Hotel Master, nachádzajúci sa v centre mesta. V blízkom okolí je hrad Castello di Brescia, autobusová zastávka a stanica metra S. Faustino. Hostia majú k dispozícii masáže, posilňovňu, bezplatnú požičovňu bicyklov a reštauráciu. Predošlí návštevníci chvália aj výborný personál a čistotu ubytovacích jednotiek. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné hotelové parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Všetky izby sú klimatizované, odhlučnené a moderne zariadené. Samozrejmou výbavou je kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou, rýchlovarná kanvica, minibar a žehliace potreby. Nechýbajú ani extra veľké pohodlné postele s kvalitným posteľným prádlom a príjemné hrubé matrace. Všetky recenzie a fotky hotela si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

50 metrov od hlavnej stanice je situovaný štvorhviezdičkový NH Brescia. V blízkom okolí je finančná štvrť, do centra mesta sa dostanete do 10 minút chôdze. Raňajky sú v cene pobytu, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Súkromné hotelové parkovisko je možné využiť za poplatok. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, odhlučnené a elegantne zariadené. Ich súčasťou je kúpeľňa s vaňou (alebo sprchovým kútom), TV a minibar. Aktuálne možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov hotela.

roman-bresciaitaly-744008-m

Objednať ubytovanie v Brescii!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *