Atrakcie chorvátskeho letoviska Tisno

Publikované apr 16, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie chorvátskeho letoviska Tisno

Najväčším ostrovom šibenickej ostrovnej skupiny je Murter, s pevninou ho spája zdvíhací most. Obyvatelia ostrova sa zaoberajú najmä poľnohospodárstvom, rybolovom a stavbou lodí. Rozvíja sa aj cestovný ruch.

Na východnom pobreží Murteru leží obec Tisno, od Šibeniku je vzdialená približne 29 km. Z nenápadnej dedinky sa za posledné desaťročia stalo príjemné miesto na strávenie letnej dovolenky.

Pamiatky a atrakcie

Tisno je najmladšia obec Murteru. Vznikla na mieste, kde ostrov takmer dosahuje pevninu (Murterská úžina je dlhá 38 metrov) a bola pomenovaná podľa tejto tesnej úžiny. Most medzi ostrovnou a pevninskou časťou bol postavený v 18. storočí, keď sa už miestni obyvatelia nemuseli obávať nebezpečných nájazdov Turkov.

Letná dovolenka v Tisne

Spomedzi historických pamiatok sa zachoval kostol svätého Ondreja, nachádzajúci sa v blízkosti pobrežnej promenády. Námestia v Tisne sú oproti iným chorvátskym mestečkám veľmi priestranné.

Vhodné miesta na kúpanie

Prví turisti, ktorí mimochodom pochádzali z Česka, prišli do Tisna v roku 1923. Dôvody pre vycestovanie do tohto letoviska sa doteraz nezmenili, dovolenkárov stále láka prímorská poloha a miestne pláže. Tie sa nachádzajú na pevninskej aj ostrovnej časti, sú obklopené borovicovými lesmi. Na pevnine sa oplatí zájsť k zátoke Rastovac, ktorá je situovaná pri apartmánovom komplexe Hostin.

Na okraji obce nájdete pláž pri spomínanom kostole, je skalnatá a nezvykne byť preplnená. Celkom dobré vybavenie má aj kamienková pláž Jazine, kde sa môžete opaľovať na vybetónovaných mólach a zabaviť sa rôznymi atrakciami (minigolf, tenis). Nachádzajú sa tu sprchy, v blízkosti je kemp.

Aký apartmán vybrať?

Pozitívnymi recenziami predošlých hostí sa môže pýšiť trojhviezdičkové apartmánové zariadenie Apartments Perina. Návštevníci chvália hlavne príjemné prírodné prostredie, krásny výhľad na more, výhodné ceny a priateľských majiteľov. Všetky pripomienky, pozitívne aj negatívne, nájdete po kliknutí na názov apartmánov. Sú situované priamo pri mori, do centra sa dostanete za 5 minút chôdze. V pešej dostupnosti je obchod s potravinami, výborná reštaurácia a autobusová stanica. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, za parkovanie sa platí poplatok 1€/deň. Hostia majú k dispozícii dokonca aj súkromné kotvisko pre lode. Vybrať si môžete medzi klasickými izbami, štúdiami a apartmánmi, ktoré majú jednu alebo dve spálne. Ich samozrejmou súčasťou je klimatizácia, balkón s výhľadom na more, kúpeľňa, kuchynka, obývačka s TV a extra veľké postele pre maximálne pohodlie.

Skvelú vyvýšenú polohu na kopci s vynikajúcim výhľadom na široké okolie majú trojhviezdičkové Apartments Roko. Ďalšími prednosťami zariadenia je priateľský personál, čistota ubytovacích jednotiek a férové ceny. Všetky recenzie predošlých návštevníkov zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz. Vo vzdialenosti 1 km sú spomínané pláže Jazine a pláž v zátoke Rastovac, podobne ďaleko je aj piesočnatá pláž Slanica. V blízkom okolí je obchod s potravinami a centrum obce. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Klimatizované apartmány majú balkón s výhľadom. Povinnou výbavou je plne vybavená kuchynka s jedálňou, kúpeľňa, obývačka s TV a drevený nábytok.

streets-of-tisno-croatia-447754-m

Objednať ubytovanie v Tisne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *