Prímorský Sutivan láka na pokojnú atmosféru a vodné športy

Publikované jún 27, 2014 v kategórii Chorvátsko

Prímorský Sutivan láka na pokojnú atmosféru a vodné športy

Na severnom pobreží ostrova Brač leží prístavná obec Sutivan. Leží len 7 km od známejšieho Supetaru. Dovolenkári ho vyhľadávajú pre pokojnú atmosféru a skvelé podmienky na kúpanie a vodné športy.

Hlavnou hospodárskou produkciou je pestovanie olivovníkov a vínnej révy, z ktorých samozrejme vyrábajú olivový olej a víno. Časť obyvateľstva sa živí službami v oblasti cestovného ruchu.

História a pamiatky

Názov obce je odvodený od svätého Jána Krstiteľa, ktorému je zasvätený aj kostolík vo východnej časti Sutivanu. Pochádza z roku 1579 a stojí na základoch pôvodnej starokresťanskej baziliky zo 6. storočia. Pri prístave môžete obdivovať renesančný farný kostol s krásnou zvonicou. Na pobreží sa zachovali renesančné a barokové domy (letné sídla) z 16. až 18. storočia.

Deň a noc v prístave

Pláže a kúpanie

Sutivan má veľmi pekné pláže, ktoré sa rozkladajú pri pobrežnej promenáde. Tvoria ich okrúhle kamienky, v zátoke Livka nájdete aj pláž s pieskom. Lemujú ich borovicové lesy. Na ostatných miestach je pobrežie prevažne skalnaté a vstup do vody je náročnejší. Sutivan má dobré podmienky na vodné športy, počas júla sa tu tu dokonca zvykne konať festival extrémnych športov.

Tipy na apartmány

Spomedzi apartmánov v Sutivane majú najlepšie hodnotenia trojhviezdičkové Bretia Apartments. Sú situované 250 metrov od centra a 350 metrov od pláže, hostia majú k dispozícii vonkajší bazén a gril. Bezplatne môžete využiť aj požičovňu bicyklov. V okolí sú rôzne bary, obchod s potravinami a reštaurácie. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku. Ubytovacie jednotky apartmánového typu (štúdiá a apartmány) sú klimatizované, priestranné a moderne zariadené. Väčšina má balkón s výhľadom na more, povinnou výbavou je kúpeľňa, kuchynka a obývačka s LCD TV. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie nájdete po kliknutí na názov apartmánov.

Ak hľadáte cenovo výhodnejšie ubytovanie, prezrite si ponuku dvojhviezdičkového zariadenia Apartments and Rooms Franka Sutivan. Leží v centre Sutivanu pri pobrežnej promenáde a len 50 metrov od najbližšej pláže. Parkovanie je zdarma, za pripojenie na internet si však musíte priplatiť. Ubytovať sa môžete v apartmánoch, ale aj v klasických izbách. Izby sú vybavené balkónom s výhľadom na more, nechýba ani posedenie s TV, ventilátor, chladnička a spoločná kúpeľňa. Apartmány majú aj vlastnú kúpeľňu s vaňou a kuchynku s jedálenským kútom. Kliknutím na predošlý odkaz si môžete prezrieť aktuálne ceny a fotky apartmánov.

sutivan ivan

Objednať ubytovanie v Sutivane!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *