Tipy pred pobytom v letovisku Ruskamen

Publikované mar 10, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy pred pobytom v letovisku Ruskamen

Chorvátska prímorská osada Ruskamen je súčasťou obce Lokva Rogoznica, ktorá administratívne spadá pod známejšie letovisko Omiš. Rozprestiera sa od Jadranskej magistrály po pobrežie s príjemnými plážami.

Ruskamen je drobná a pokojná destinácia, mimoriadne vhodná aj pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu hotelový komplex (povieme si o ňom nižšie), ďalšie ubytovacie kapacity tvorí blízky kemp a súkromné apartmány.

Atrakcie a pláže

V Lokve Rogoznici, ktorú nájdete nad Jadranskou magistrálou, môžete obdivovať niekoľko sakrálnych pamiatok (kostoly). Výborný výhľad ponúka kostolík Sveti Vid na vrchole kopca v nadmorskej výške 639 metrov nad morom. Za významnejšími pamätihodnosťami sa môžete vybrať do Splitu, ktorý je od Ruskamenu vzdialený 32 km.

Letná dovolenka v Ruskamene

Dlhý súvislý pás pláží obklopujú borovicové lesy, ktoré siahajú až po breh. Pláže tvoria okrúhle kamienky. Podmienky na kúpanie (a na vodné športy) sú veľmi priaznivé. Vďaka príjemnému popoludňajšiemu vetru maestral je Ruskamen ideálny pre windsurfing. Ruskamen je známy aj ako jedna z najstarších nudistických oblastí na pobreží Jadranu. Okolité letoviská sú taktiež plné atraktívnych pláží.

Ako vybrať ubytovanie?

Medzi známejšie ubytovacie zariadenia patrí trojhviezdičkový komplex Holiday Village Sagitta. Nachádza sa pri krásnej pláži s krištáľovo čistým morom, k dispozícii je aj bazén. Snaživý personál robí v priebehu dňa program pre deti aj dospelých. V cene pobytu je plná penzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovať sa môžete v klasických izbách, alebo v priestranných apartmánoch. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a moderne zariadené, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more, TV, kúpeľňa a chladnička. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku s jedálenským kútom. Lepší názor si môžete utvoriť po prečítaní recenzií od predošlých hotelových hostí, urobiť to môžete po kliknutí na odkaz vyššie.

V centre osady sú situované trojhviezdičkové Apartments Visnja. Obklopuje ich malá záhradka s veľkou terasou, najbližšia pláž je vo vzdialenosti 150 metrov. V blízkom okolí sú aj reštaurácie a kaviarne. Predošlí návštevníci si okrem výbornej polohy pochvaľujú aj príjemných majiteľov a dobré vybavenie ubytovacích jednotiek. Priestranné apartmány majú jednu alebo dve spálne a balkón s výhľadom. Okrem vlastnej kuchynky s jedálňou je ich súčasťou aj klimatizácia a extra dlhé postele pre maximálne pohodlie. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov apartmánov.

ruskamen

Objednať ubytovanie v Ruskamene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *