Čo môžete obdivovať v bavorskom Regensburgu?

Publikované apr 15, 2014 v kategórii Nemecko

Čo môžete obdivovať v bavorskom Regensburgu?

„Mesto kráľov a cisárov“ Regensburg (resp. Rezno) patrí medzi najväčšie mestá spolkovej krajiny Bavorsko, v dávnych časoch patril medzi najvýznamnejšie mestá v celom Nemecku.

Vďaka bohatej histórii ho veľmi obľubujú turisti. Tí tu môžu obdivovať množstvo pamiatok na čele s historickým centrom mesta, ktoré v sebe ukrýva známu štvrť Stadtamhof. Od roku 2006 je súčasťou zoznamu UNESCO.

Ako sa sem dostať?

Jedným z pohodlnejších spôsobov transportu do Regensburgu môže byť letecká doprava. Zhruba 90 km od mesta je letisko v Norimbergu, vo vzdialenosti 77 km je mníchovské letisko Franz Josef Strauss. Patrí medzi najviac využívané letiská na celom svete.

Odporúčame ísť z terminálu 1 autobusom do mesta Freising. Je vo vzdialenosti 5 km, lístok stojí okolo 2€. Z Freisingu sa vlakom dostanete do Regensburgu. Viac informácii o spojoch nájdete na stránke bahn.de.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Pre turistov je najzaujímavejšou časťou mesta určite spomínaná štvrť Stadtamhof. Komplex starého mesta tvorí takmer 1000 pamätihodností (z celkového počtu 1500). Obzvlášť veľký význam má prvý kamenný most z 12. storočia (Steinbrücke), katedrála sv. Petra (jedna z najkrajších gotických stavieb v Nemecku), chrám a námestie Krauterermarkt s kostolom sv. Jána.

Mesto a pamiatky

Regensburg je však pre turistov atraktívny aj vďaka ďalším zaujímavostiam. Vedeli ste, že je tu jedna z najvyšších koncentrácii krčiem v celom Nemecku? Keď vyhladnete, skúste zamieriť do Wurstkuchl – pri jedení pečenej klobásky Vás možno ani nenapadne, že sedíte v najstaršom fastfoode na svete. Ďalší primát sa týka hudby, v Regensburgu bola založená najstaršia hudobná škola na svete. Automobilových fanúšikov možno bude zaujímať fakt, že sa tu vyrábajú všetky kabriolety a kupé BMW radu 3.

Tipy na overené hotely

Nemecké hotely sú známe svojou vysokou úrovňou a nadpriemernými cenami. Ubytovanie v Regensburgu je však podstatne lacnejšie ako napríklad v blízkom Mníchove. Predošlí návštevníci si veľmi pochvaľujú trojhviezdičkový Hotel Apollo, ktorý sa nachádza 5 minút jazdy od historického centra mesta. Vo svojich recenziách spomínajú príjemný hotelový bazén a čistotu prostredia. Hostia majú k dispozícii aj saunu. Samozrejmou súčasťou izieb je kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovým kútom) a TV s plochou obrazovkou. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, auto môžete odparkovať na súkromnom parkovisku (taktiež zdarma). Každé ráno sa podávajú bohaté bufetové raňajky (spoplatnené). Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela.

Pozitívne ohlasy má aj štvorhviezdičkové zariadenie zo známej hotelovej siete s názvom Mercure Hotel Regensburg. Je situovaný 10 minút jazdy od centra mesta. V blízkosti je autobusová zastávka, priamym spojom sa ľahko dostanete do historického centra. Ubytovaní hostia majú k dispozícii saunu, posilňovňu a parný kúpeľ. Parkovanie je bezplatné, nevýhodou je však spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Väčšina izieb je klimatizovaná, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov a TV s plochou obrazovkou. Bližšie informácie a aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

regensburg---st-peters-cathedral-450725-m

Objednať ubytovanie v Regensburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *