Sprievodca destináciou Porat na západnom pobreží Krku

Publikované jún 20, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca destináciou Porat na západnom pobreží Krku

Na západnom pobreží ostrova Krk leží malé a pokojné letovisko Porat. Jeho názov je odvodený od slova porto, čo v preklade znamená prístav. V blízkosti je známejšia dovolenková destinácia Malinska.

Ostrov je obľúbený aj medzi návštevníkmi zo Slovenska, patrí totiž medzi najbližšie chorvátske destinácie. Ubytovanie poskytuje štvorhviezdičkový hotel, väčší dopyt je po ubytovaní v súkromných apartmánoch.

Pláže a atrakcie

Porat sa vôbec neodlišuje od ostatných prímorských chorvátskych dediniek. Nachádza sa tu prístav, príjemná pláž, romantické zátoky. Dlhú tradíciu má rybolov a poľnohospodárstvo, vyrába sa víno a olivový olej.

Porat na videu

200 metrov od prístavu, ktorý bol koncom 20. storočia prerobený a zväčšený, sa nachádza veľká verejná pláž. Tvoria ju skaly, drobné okrúhle kamienky a piesok. Časť je chránená tieňom borovicových lesov, v ktorom sa môžete schladiť počas letných horúčav. K čarovným a osamelým zátokám sa môžete dostať napríklad na prenajatej loďke.

Tipy na ubytovanie

V odľahlej zátoke medzi letoviskami Porat a Malinska je situovaná štvorhviezdičková Villa Palma. K blízkom okolí je pláž a rôzne reštaurácie, vo vzdialenosti 500 metrov je obchod s potravinami. Do Malinskej sa môžete dostať prechádzkou po pešej promenáde, dajú sa využiť aj rôzne cyklotrasy. Apartmány majú od predošlých hostí veľmi pozitívne hodnotenia. Chvália čistotu, pohostinnosť majiteľov a tiché prostredie. Všetky recenzie sú dostupné po kliknutí na odkaz vyššie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je aj parkovanie zdarma. Ubytovacie jednotky sú klimatizované, priestranné a vynikajúco vybavené. Samozrejmou súčasťou je balkón s ležadlami a výhľadom na more, extra dlhé postele, obývačka s LCD TV, kúpeľňa, kuchynka s jedálňou a jedna alebo viacero spální.

Pozitívne ohlasy má aj Guest House Katarina. Poloha 200 metrov centra Poratu a len niekoľko desiatok metrov od najbližšej kamienkovej pláže. V blízkom okolí je wellness centrum a reštaurácia, trochu ďalej je aj obchod s potravinami. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Klimatizované a útulné izby majú vlastný balkón, nechýba ani TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa so sprchovým kútom. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie si môžete prezrieť po kliknutí na názov penziónu. Pokiaľ máte skúsenosti s inými ubytovacími zariadeniami v Porate, neváhajte sa o svoje zážitky podeliť v komentároch pod článkom.

4003_porat05

Objednať ubytovanie v Porate!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *