Lyžovačka a ďalšie atrakcie v Obervellachu

Publikované dec 9, 2014 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka a ďalšie atrakcie v Obervellachu

Rakúsky Obervellach leží neďaleko známejších obcí Flattach a Mallnitz v spolkovej krajine Korutánsko. Obklopujú ho masívne kopce pohoria Vysoké Taury, vďaka čomu nemá núdzu o záujem turistov.

Najväčšou atrakciou je neďaleký ľadovec Mölltaler, ktorého vysoká nadmorská výška zabezpečuje takmer celoročnú prevádzku lyžiarskeho strediska. Na konci článku nájdete tipy na ubytovanie.

Kde sa lyžovať?

Neďaleko Obervellachu je vrchol Ankogel s nadmorskou výškou 3246 metrov nad morom, na ktorom sa rozkladá 35 km zjazdoviek. Miestne stredisko má príjemnú atmosféru, je vhodné pre rodiny s deťmi. Väčšej popularite sa však teší stredisko na spomínanom ľadovci Mölltaler.

Z Obervellachu sa do spomínaných stredísk môžete dostať skibusmi. Cesta autom trvá 15-20 minút.

Vysoká nadmorská výška ľadovca znamená kopu prírodného snehu, lyžiari a snowboardisti môžu využiť až 71 km zjazdoviek. Najdlhšia udržiavaná zjazdovka má až 7 km, dobrodružné povahy určite neodolajú 16 km dlhému zjazdu v neupravenom teréne. O pohodlnú prepravu sa starajú lanovky, z údolnej stanice vo výške 1200 metrov sa do lyžiarskeho strediska (medzistanica vo výške 2200 metrov) dostanete pozemnou lanovkou len za 8 minút. Pokračovať môžete na kabínkovej lanovke, ktorá vedie až na vrchol. Tam sa okrem iného nachádza krásna panoramatická reštaurácia.

Čo vidieť v obci?

Dnes žije Obervellach cestovným ruchom, v stredovekých časoch bol však centrom obchodu a taktiež sa tu ťažili drahé kovy (striebro, zlato). Obdivovať tu môžete aj niekoľko pamiatok, veľmi pekné je predovšetkým centrum mesta s dlhým námestím. Tu sú vedľa seba natlačené pôvodné historické i rekonštruované malebné domčeky. Neďaleko sa nachádza menšie námestie s kostolom. Kúsok za mestom môžete obdivovať veľmi pekné vodopády. V lete funguje kúpalisko s tobogánmi.

Tu sa oplatí ubytovať

Pozitívnymi ohlasmi sa môže pýšiť apartmánové zariadenie Haus Pleterski v centre obce. V blízkom okolí sú reštaurácie, supermarket, bežkárske trate, bazén, tenisové kurty a rieka (vhodná na rybolov). Penzión obklopuje záhrada, samozrejmosťou je bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Priestranné apartmány majú plne vybavenú kuchynku s jedálenským kútom, výhľad na mesto, TV, kúrenie a kúpeľňu (vaňa alebo sprchový kút). Recenzie od predošlých návštevníkov a aktuálne ceny nocľahu si môžete zobraziť kliknutím na predošlý odkaz.

Zábery z hôr

Veľmi dobrou voľbou je aj penzión Gästehaus Zwischenberger, situovaný 2 km od centra Obervellachu a 15 minút jazdy autom od lyžiarskych stredísk. Penzión obklopuje záhrada s detským ihriskom a slnečnou terasou, neďaleko je zastávka skibusu. Raňajky sú spoplatnené, parkovanie a internet sú zdarma. V lete dostávajú hostia bezplatne kartu Nationalpark Kärnten, vďaka ktorej je možné bezplatne využívať lanovky a rôzne ďalšie atrakcie. Vybrať si môžete medzi klasickými izbami a apartmánmi. Všetky ubytovacie jednotky majú balkón s výhľadom na hory a vlastnú kúpeľňu, apartmány majú aj vlastnú kuchynku s jedálňou a dve spálne. Po kliknutí na názov penziónu si môžete zobraziť hodnotenia predchádzajúcich hostí a aktuálne možnosti rezervácie.

4935732

Objednať ubytovanie v Obervellachu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *