Tipy na kúpanie a nocľah v letovisku Mošćenička Draga

Publikované mar 20, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na kúpanie a nocľah v letovisku Mošćenička Draga

Malé prístavné letovisko Mošćenička Draga nájdete v chránenej oblasti na Kvarnerskej riviére pod pohorím Učka. Je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku, známa je hlavne vďaka krásnej pláži.

Veľkou výhodou je aj blízkosť ďalších letovísk – Opatija, Lovran, Rijeka. Obyvatelia prímorských destinácii zvyknú pracovať v cestovnom ruchu a poskytujú dovolenkárom napríklad apartmány na prenájom. Na konci článku odporučíme overené zariadenia.

Podmienky na kúpanie

Miestna pláž je dlhá 2 km, tvoria ju drobné okruhliaky. Patrí medzi najkrajšie pláže v okolí, za zmienku stojí aj čisté more. V blízkosti letoviska môžete objavovať rôzne zátoky s príjemnými menšími plážami. Niektoré miesta majú rozsiahle plytčiny, vhodné napríklad pre deti a neplavcov.

Príjemné pobrežné zábery

Tip na výlet

Okrem spomínaných okolitých letovísk môže byť vhodným tipom na výlet napríklad výstup do starej obce Mošćenice, ku ktorej vedú schody (760) priamo z pláže. Ak sa chcete vyhnúť bolesti nôh, vyberte sa sem autom. Starobylá obec si zachovala svoj historický vzhľad, obklopujú ju pozostatky hradieb. Na malom námestí je barokový kostol z 18. storočia a pár ďalších sakrálnych pamiatok.

Overené ubytovacie zariadenia

Zariadenia ponúkajúce ubytovanie v Mošćeničke Drage sú zvyčajne hotelového a apartmánového typu. Veľmi dobré hodnotenia má napríklad štvorhviezdičkový hotel Remisens Family Hotel Marina All Inclusive Light. Ako už vyplýva z názvu, jedná sa o hotel s all inclusive stravovaním. Nechýba ani veľké wellness centrum Five Elements, ktorého súčasťou je napríklad vnútorný bazén s vyhrievanou morskou vodou. Relax si môžete dopriať v saunách a tureckých kúpeľoch, svoj bazén tu majú aj deti. Ubytovaní hostia majú bezplatný vstup aj do kvalitne vybavenej posilňovne. Príjemným prekvapením je možnosť bezplatne si požičať bicykle. Izby sú moderne zariadené, ich súčasťou je TV a vlastná kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, chybičkou krásy je spoplatnené parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na názov hotela.

Cenovo výhodnejší je trojhviezdičkový Hotel Mediteran. Predošlí návštevníci si pochvaľujú výhodnú polohu a vynikajúci personál. Je situovaný priamo na pobrežnej promenáde pri kamienkovej pláži, jeho súčasťou je reštaurácia a bar s letnou terasou. Ubytovaní hostia sú oprávnení bezplatne navštevovať bazén v blízkom hoteli Marina (spomínaný vyššie). V cene pobytu sú raňajky, prípadne polpenzia. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je však spoplatnené. Izby majú výhľad na hory alebo more, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa s vaňou a TV. Recenzie hostí a ceny ubytovania si neváhajte prezrieť cez odkaz vyššie (názov hotela).

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Mošćeničke Drage!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Hladam ubytovanie pre 1 invalidneho cloveka. Bez invaludneho vozika, s barlami.
    Blizkost mora potrebna.
    Nesmie byt ubytovanie v kopci, LEN ROVINA.

    DAKUJEM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *