Prepychové Monte Carlo v Monaku

Publikované sep 7, 2014 v kategórii Monako

Prepychové Monte Carlo v Monaku

Na území Európy sa nachádza hŕstka tzv. mikroštátov. Jedným z nich je Monako. Najslávnejšou časťou Monackého kniežatstva je Monte Carlo, pomenované po princovi Karlovi III. Monackom.

Monako sa rozkladá na necelých 2 kilometroch štvorcových a priestorom sa tu veľmi šetrí. Na malej ploche tu však toho môžete obdivovať naozaj dosť. Ak hľadáte výhodné ubytovanie v Monte Carle, prejdite na koniec článku.

Mesto hazardu

Pravidelne sa tu konajú preteky Formuly 1, tenisový turnaj Monte Carlo Masters, pokrové súťaže a množstvo ďalších športových a módnych podujatí. Monte Carlo však preslávil hazard na čele s najznámejším kasínom Le Grand Casino, ku ktorému sa viaže zaujímavý príbeh.

V roku 1848 prišlo Monacké kniežatstvo o 95% svojho územia (mestá Menton a Roquebrune totiž vyhlásili nezávislosť). Knieža Karol III. Monacký musel okrem zlej politickej situácie riešiť aj prázdnotu štátnej pokladnice. Rozhodol sa pre zriadenie kúpeľného komplexu a prevádzkovanie hazardných hier. V roku 1866 bolo kasíno slávnostne otvorené a knieža sa rozhodol mestskú štvrť pomenovať dnešným názvom Monte Carlo. Vďaka prosperite sa ešte počas jeho vlády rozhodlo Monako zrušiť vyberanie daní.

Čo sa ešte oplatí vidieť?

Podľa užívateľov cestovateľského portálu TripAdvisor sú najlepšou turistickou atrakciou Japonské záhrady. Nie sú príliš veľké, napriek tomu si tu môžete užiť veľmi príjemné chvíle pri prechádzke popri vodopádoch a rastlinách, ktoré sú typické pre Japonsko. Vstup je bezplatný, v poobedňajších hodinách to tu zvykne byť pomerne preplnené.

Pár príjemných záberov

Pláž v Monte Carle

Hneď pri záhradách je piesočnatá pláž Larvotto, pomenovaná podľa menšieho celku v Monte Carle. Je dlhá približne 500 metrov, asi polovica plochy je súkromná (napr. pre hostí v Le Meridien Hotel). Najlepší verejný úsek je pri kongresovom centre Grimaldi Forum na východnej strane. Pláž tu obklopuje vegetácia a môžete si užiť veľmi príjemný výhľad na mesto.

Ubytovanie je pomerne drahé

Monte Carlo má povesť prepychového letoviska, ceny ubytovania sú pomerne vysoké. Spomedzi cenovo dostupnejších hotelov vyberáme napríklad trojhviezdičkový Ambassador-Monaco. Predošlí hostia chvália príjemný personál a turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Ich recenzie si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela. V cene ubytovania sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi. Za parkovanie si budete musieť priplatiť. Elegantne zariadené izby sú klimatizované, samozrejmosťou je kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Novotel Monte-Carlo, nachádzajúci sa hneď pri železničnej stanici. V blízkom okolí je aj kasíno, kongresové centrum a spomínaná pláž. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén, posilňovňu, solárium a turecké kúpele. Wi-Fi je bezplatné, za parkovanie však treba priplatiť. Moderne zariadené izby sú odhlučnené a klimatizované. Povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou a rýchlovarná kanvica. Aktuálne ceny ubytovania a fotky hotela si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

view-of-monaco-806064-m

Objednať ubytovanie v Monte Carle!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *